UWAGA!

Sąd rozstrzygnie

Elbląg, Sąd rozstrzygnie
fot. AD

Prezydent Elbląga Henryk Słonina złożył dziś (5 listopada) w sądzie wniosek w trybie wyborczym przeciwko Witoldowi Gintowt-Dziewałtowskiemu, kontrkandydatowi do fotela prezydenckiego.

Taki ruch Henryk Słonina zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej oburzony sugestią swojego rywala do prezydenckiego fotela Witolda Gintowt – Dziewałtowskiego, jakoby miał prosić Grzegorza Napieralskiego o poparcie swojej kandydatury z ramienia Sojuszu.
       – Ja nie pisałem żadnej prośby do pana przewodniczącego Napieralskiego, aby umożliwił mi kandydowanie z Sojuszu, ewentualnie poparcie Sojuszu, to jest nie prawda – powiedział wczoraj dziennikarzom prezydent Henryk Słonina. – Będąc w Warszawie odbyłem krótką rozmowę z panem Napieralskim, ale nie dotyczyła tej sprawy, w ogóle na temat mojego kandydowania nie rozmawialiśmy, odnośnie Sojuszu. Natomiast powiedziałem panu Napieralskiemu, że jeżeli zdecyduję się kandydować, to na pewno nie będzie to z Sojuszu, to jest do sprawdzenia.
       To jednak nie wszystko. Henryka Słoninę dotknęła też inna wypowiedź Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego: – Nieprawdą jest też, że Zarząd SLD wykluczył mnie z SLD, ponieważ nie płaciłem składek – zapewniał dziennikarzy urzędujący prezydent. - Przesłałem do Zarządu SLD pismo, w którym napisałem, że rezygnuję z członkowstwa, ponieważ mam całkiem inne poglądy na temat rozwoju miasta, niż pan Dziewałtowski.
       - Wszystko trzeba udowodnić. Jeżeli Pan Prezydent uważa, że ktoś o nim mówi nieprawdę, domyślam się, że będzie dochodził tej prawdy. Poczekajmy na dalszy rozwój wypadków – tak zapowiedź pozwu przeciwko sobie prezydenta Henryka Słoniny skomentował wczoraj poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski.
      
       Zobacz też:
       Jak to z Napieralskim było?
       Tego ani potwierdzić, ani temu zaprzeczyć nie mogę
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A co prywatna osoba robiła u Napieralskieco. Czy prezydenci innych miast też proszą o takie spotkania ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-11-05)
 • Sprawa składek była poruszana juz na porteli lata temu. Czy pamiętacie ja SLD spadały sondaże i zdjęcie Słoniny na czołowej stronie dziennika na tle tonącego Tytanica. Krótka ma już starszy Pan pamięć. Poszło o ok. 700 zł miesięcznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-11-05)
 • kto to jest Napieralski? i co ma do czynienia z Elblagiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2010-11-05)
 • Napieralski. .. To on Zmieni To on Właśnie To on Sprawi, że lepszy będzie kraj. ..
 • Mam pytanko, a ten golas z sld nadal biega po piaskach?
 • Kandydowanie HS skomplikowało sytuację WGD. Stoi w rozkroku. Ani krytykować HS bo razem współrządził z SLD ani chwalić no bo to konkurent. Praktycznie uniemożliwiło WGD skonstruowanie jakiejś wizji kampanii wyborczej i stworzenie programu. No bo jaki ma być ten program. HS ma sprawę prostą – będzie kontynuować strategię i dotychczasowe poczynania. Czy dobrze czy źle było - wyborcy ocenią. A WGD? Co ma do zaoferowania ? Albo będzie kopiować GN albo kopiować program HS. Czegoś innego to już się raczej nie da wymyśleć. Dlatego pisze w necie o sprawach marginalnych no bo o czy ma pisać. WGD jeżeli chce wygrać nie ma innej opcji - musi przed wyborami udupić HS. Nie może tego zrobić poprzez krytykę programu HS bo ten program z być może drobnymi zmianami chce przejąć i kontynuować. Myślę, ze celowo opublikował swoją opinię o HS rodem z bulwarowej prasy, wywołał konflikt jakby etyczno/moralny i postawił wszystko na jedną kartę. Jeden z nich musi odpaść jeszcze przed wyborami. Jaka jest prawda o rozmowach z Napieralskim czy między skonfliktowanymi HS i WGD – pewnie się nie dowiem i zbytnio mnie to nie interesuje. Ale konflikt jest wywołany celowo przez WGD i tego jestem pewien. Jednoznaczny wyrok sądu będzie eliminacją jednego z nich. Czerwony
 • Panie Słonina! Nie wypada urzędującemu prezydentowi miasta sądzic się w takiej sprawie. Wychodzi na jaw pańska małostkowość, brak odporności na krytykę lub nieprzychylne oceny. Już chyba pora odejść!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kapito(2010-11-05)
 • no i juz wiemy na kogo nie głosować. obaj panowie Słonina i Gwint pokazali, ze w dupie mają dobro Elbląga i mieszkancow. ich interes wazniejszy. przekreslili swe szanse w tym miescie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NIE komuchom!(2010-11-05)
 • Ale gdzie jest krzyż ??? i kto go ukradł :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiwa_polon(2010-11-05)
 • Ale się rwą do koryta!!!!DO ROBOTY za 1000 zł jak przeciętny elblążanin!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczciwy(prawie)(2010-11-05)
 • jakby nie patrzył, tak czy siak, z lewa, z prawa, z centrum to i tak dupa z tyłu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Papier Toaletowy(2010-11-05)
 • a w mięsnym przy Nowowiejskiej *reklama*kandydata na prezia, kartka wisi:' SŁONINA I SKÓRY DARMO'
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pan Golonka(2010-11-05)
Reklama