UWAGA!

Senator udowadnia teorię Darwina

 Elbląg, Senator udowadnia teorię Darwina

W Elblągu gościł senator Stefan Niesiołowski. Znany ze swoich niekonwencjonalnych wypowiedzi polityk i tym razem nie zawiódł słuchaczy.

Stefan Niesiołowski zawitał do naszego miasta, aby wesprzeć swoją koleżankę - senator Elżbietę Gelert, w staraniach o posadę prezydenta naszego miasta. W piątek 13 października uczynił to pokrótce w trakcie zwołanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej, po czym przeszedł do spraw, które - jak można było zauważyć - pasjonują go znacznie bardziej. A jego pasją jest niewątpliwie dokopywanie politycznym przeciwnikom.
     Najpierw dostało się prezydentowi Słoninie za koniunkturalne porzucenie SLD i brak zdecydowania w zgłoszeniu swojej kandydatury.
     Następnie senator wsiadł na swojego ulubionego konika, a w zasadzie kaczkę. Nie był chyba pewien, czy elbląscy dziennikarze dostrzegli rozziew między słowami a czynami premiera IV RP, bo po raz kolejny wypomniał mu złożone w Stoczni Gdańskiej uroczyste przyrzeczenie, że nie będzie więcej paktował z ludźmi o wątpliwej reputacji. Zgromadzeni wysłuchali tego z należnym gościowi szacunkiem.
     Nie był to jednak koniec objawiania prawd oczywistych. Pognębiwszy niesłownego premiera, senator przeszedł do europosła Giertycha seniora, który, zapewne wskutek gwałtownego przypływu pomroczności jasnej, zanegował w Brukseli teorię ewolucji Darwina. Nie ma w tym nic specjalnie dziwnego, w europarlamecie przyzwyczajono się już do nieprzytomnych wystąpień ojca ministra (edukacji). Profesor Niesiołowski musiał jednak w oczach dziennikarzy elbląskich mediów dostrzec jakiś cień niepewności, bo poświęcił przynajmniej kilka minut na udowadnianie zgromadzonym, że pochodzą od małpy. Obecni na konferencji dziennikarze przyjęli tę lekcję z pokorą, chociaż trudno powiedzieć, czy zostali przekonani.
     Aha, zapomniałbym o najważniejszym - senator Gelert jako swój największy atut wymieniła „świeżość”, w przeciwieństwie do „zasiedzenia” obecnego prezydenta. Ja od siebie na plus zapisałbym jej to, że nie mamiła nas już widokiem drapaczy chmur rodem z Manhattanu.
     Więcej programu w tym programie wyborczym - chciałoby się zakrzyknąć. I zero polityki! Tą elblążanie, podobnie jak większość Polaków, są wystarczająco zmęczeni i zniesmaczeni. Wyborcy oczekują konkretów.
     Mój przyjaciel ze szkolnej ławy, obecnie dyrektor jednego z dużych szpitali klinicznych, twierdzi, że pani dyrektor Gelert to świetny fachowiec, cieszący się bardzo dobrą opinią w swoim środowisku. Nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć. Pani Elżbieto, czekamy więc na więcej!
     
     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przecież to pokraczna decyzja aby ta kobieta została Prezydentką !! Żadnego przygotowania, a przypominam, tym co nie wiedzą, że ta Pani będąc radną strasznie się nudziła, czytała gazety na sesjach itp. jednym słowem miała w nosie sprawy elblążan i tak jest do dziś dnia - liczy się stołeczek a nie praca!! Niestety większość Elżbiet to roboty się nie nadaje, są kłótliwe i zarozumiałe, myślą tylko o sobie a swoich podległych traktują jak narzędzia. Więc ostrzegam, to nie będzie dobry kandydat! Wielu ludzi na prawicy tak myśli!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr Kr(2006-10-14)
 • idąc twoim tokiem rozumowania - wszystkie Piotry to... Daj sobie na luz PiSuarku jeden
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piękny Roman(2006-10-14)
 • Najlepszy jest Heniutek ..... i basta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  działacz(2006-10-14)
 • Niesiołowski nie opowiadał jak odwoływał rząd Olszewskiego i zafundował na trupa w szafie w postaci odłożenia lustracji o 13 lat, to dzięki niemu, Tuskowi, Wałęsie dzisiaj jemy ten pasztet, to oni go przygotowali, schLowali trupa do szafy na tyle lat, a jak teraz zaczął tak smierdzieć, że nie da się wytrzymać to mówią, że to nie ten trup tylko, ogólnie powietrze jest zanieczyszcozne, obłuda okropna, won z Elbląga dziadu.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  normal123(2006-10-14)
 • Mam jedno pytanie - czy to jest relacja dziennikarska ze spotkania, czy osobisty komentarz ? Bo wydaje mi sie, że dziennikarze powinni albo relacjonować informacje bezstronnie, a komentarz oddzielić od informacji. Bo inaczej to wygląda jakby dziennikarze Portelu opowiadali się za konkretną stroną i tracą obiektywizm
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student dziennikarstwa(2006-10-14)
 • ten strach w oczach jest taki sam jak w oczach Tuska i Rokity, koniec ichl jest bliski, podobno to się czuje i widać to w oczach najdzardziej,
 • No w końcu jakiś barwny tekst na portelu.
 • Racja - wreszcie powiew czegoś innego od smrodka Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Potęga argumentacji na nie, dla Pani Senator Eli jest wręcz powalająca - nadwrażliwy bełkocik, bez cienia jakichkolwiek argumentów rzeczowych. Faktem jest - co zauważa jeden z adwersarzy - powinna pojawić się notka, z jakiej to przyczyny powstał artykuł relacjonujący odwiedziny prof. Niesiołowskiego - czy jest to relacja czy też wolna interpretacja autorstwa - no, kogo? Boimy się swojej twarzy, tak zresztą jak znakomita większość anonimowych "Sprawozdawców z magla". I tylko radykalna zmiana (nie mylić z rewolucyjną - Darwina na Giertycha) może przynieść pożądany skutek. Dość polityki, panicznych lęków i wszechogarniającej niemocy permanentnej - niech zagości profesjonalizm i rzeczowość czynów, jak i programów. Wyrazy uznania dla autora za trafność sformułowań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2006-10-14)
 • Moim zdaniem Niesiołowski miał w 100 proc. racje Skoro w Elblągu jest tak dobrze, jak mówicie, to czemu jest tak źle?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  robroy(2006-10-14)
 • "Mój przyjaciel ze szkolnej ławy, obecnie dyrektor jednego z dużych szpitali klinicznych, twierdzi, że pani dyrektor Gelert to świetny fachowiec, cieszący się bardzo dobrą opinią w swoim środowisku. Nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć. Pani Elżbieto, czekamy więc na więcej! " Brawo Portel - rozumiem, że to doskonała rekomendacja dla pani Eli na prezydenta. Będę więc na nią głosowała
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  alarozum(2006-10-14)
 • Racja Aborygen - nasze media wykazują nadwrażliwość do czynów Heniutka, a jak coś zrobią kontrkandydaci, to należy to opuć i obśmiać. Bo Wielki Cenzor z magistratu patrzy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emigrantka(2006-10-14)
 • Aborygen i student - taka forma, to się felieton nazywa, a autor nie jest dziennikarzem tylko wydawcą tej gazety www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziennikarz(2006-10-14)
Reklama