UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ślubowanie młodych policjantów

 
Elbląg, Dziś rano w Olsztynie ślubowanie złożyli młodzi policjanci
Dziś rano w Olsztynie ślubowanie złożyli młodzi policjanci (fot. KWP Olsztyn)

Dzisiaj (5 stycznia) na dziedzińcu olsztyńskiego zamku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W gronie tych, którzy po raz pierwszy założyli mundur jest 30 mężczyzn i 13 kobiet. Teraz policjantów czeka kilkumiesięczne przeszkolenie podstawowe, a potem praca w jednostkach macierzystych naszego regionu. Pięciu z nich trafi do Elbląga, jeden do Braniewa.

Najwięcej policjantów trafi do Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie - zasili go 13 funkcjonariuszy, w tym 2 kobiety. Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu trafi 5 funkcjonariuszy, a do Komendy Miejskiej w Olsztynie 8. Cztery osoby zasilą komendę w Piszu, natomiast po dwóch funkcjonariuszy trafi do komend w Gołdapi, Iławie, Bartoszycach, Ostródzie i Szczytnie. Do Mrągowa, Bartoszyc i Braniewa przydzielono po jednym policjancie.
       Aby znaleźć się w tym gronie, każdy z funkcjonariuszy musiał pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Rozmowa wstępna, test wiedzy ogólnej, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany, aż wreszcie komisja lekarska to tylko niektóre etapy, które musi przejść osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby w Policji.
       Dzisiaj nowo przyjęci policjanci, w obecności zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Adama Kołodziejskiego złożyli uroczyste ślubowanie. Najczęstszym motywem w staraniu się do służby jest niezmiennie to, że kandydaci postrzegają Policję jako firmę gwarantującą życiową stabilizację oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji.
       Przypomnijmy - służbę w Policji może pełnić:
       * obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
       * niekaralny i korzystający z pełni praw publicznych;
       *posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
       *posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
       Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama