UWAGA!

SP 18 zagrała koncertowo

Elbląg, Tancerze z zespołu Młody Elbląg
Tancerze z zespołu Młody Elbląg (fot. Jędrzej Rusiński).

4 338 zł, spora porcja dobrej zabawy i rewelacyjne występy – oto wkład Szkoły Podstawowej nr 18 w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zobacz fotoreportaż Orkiestra w SP 18 .

„Osiemnastka” – jak na „Szkołę z klasą” przystało – aktywnie włączyła się w działania na rzecz XIV finału WOŚP. Dobrze zorganizowane trzy godziny wystarczyły, by zebrać ponad 4 tys. zł. W ten sposób uczniowie i nauczyciele pobili rekord sprzed roku aż o 700 zł.
     Szkoła już o godz. 10 była gotowa na przyjęcie gości. Z myślą o nich przygotowano program artystyczny, aukcję, loterię fantową, sklepik, kawiarenkę, a nawet punkt pomiaru ciśnienia krwi. Na sali gimnastycznej uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje talenty. Klasy trzecie wystawiły jasełka oraz dały koncert kolęd na fletach. Ich starsze koleżanki podbijały serca publiczności w miniplayback show. Za sprawą zespołów Shadows, Młody Elbląg oraz Jantar nie zabrakło tanecznych akcentów. Były więc tańce ludowe, nowoczesne, standardowe i latynoamerykańskie. Małym i dorosłym miłośnikom sportu najbardziej podobał się profesjonalny pokaz karate. Brawa dla dzieciaków należą się nie tylko za udane popisy. Na szacunek zasługuje również fakt, że uczniowie „osiemnastki” działający w różnych grupach artystycznych i kołach zainteresowań zdołali namówić na występ koleżanki i kolegów spoza szkoły.
     Rozbawiona publiczność chętnie brała udział w aukcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety z logo Wielkiej Orkiestry. - Za rekordową sumę 115 zł udało się sprzedać koszulkę. Kubki kupowano nawet za 110 zł – opowiada Małgorzata Fontasiewicz, nauczycielka prowadząca licytację.
     Na medal spisali się także rodzice uczniów, którzy dopingowali pociechy podczas występów, a także chętnie uczestniczyli w aukcji. Ponadto mamy przyniosły ze sobą pyszne wypieki, które można było kupić w szkolnej kawiarence. Dzięki temu „słodkiemu biznesowi” zarobiono kolejne kilkaset zł.
     W to mroźne, niedzielne przedpołudnie Szkoła Podstawowa nr 18 przy ulicy Węgrowskiej tętniła życiem. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice, pielęgniarka, szatniarki i sprzątaczki – wszyscy zadbali o dobrą atmosferę i sprawną organizację. Efekt? 4 338,14 zł na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach. Gratulujemy!
     
     
     
     
     
     
JR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama