UWAGA!

Sportowe emocje, mistrzowskie pokazy

 
Elbląg, Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid: - Baltic Cup to sprawdzian dla naszych tancerzy
Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid: - Baltic Cup to sprawdzian dla naszych tancerzy (fot. AD)

Od 19 do 21 października w Elblągu odbywać się będzie 13. Międzynarodowy Festiwal Tańca Balic Cup, jeden z największych turniejów w Polsce. W Centrum Sportowo-Biznesowym zaprezentują się najlepsi tancerze, nie zabraknie również mistrzowskich pokazów. Niewątpliwą atrakcją będzie artystyczno-akrobatyczne show w wykonaniu teatru ruchu – Ocelot.

Baltic Cup to wielkie taneczne wydarzenie. Biorą w nim udział najlepsi tancerze z kraju i zza granicy (w tym roku zaprezentują się pary m.in. Norwegii, Rosji, Szwecji, Turcji, Niemiec, Izraela czy z Hiszpanii). Elbląg będzie reprezentować ponad 20 par.
       - Na Baltic Cup tańczą wszyscy tancerze z naszego klubu, bez względu na to, jakie mają szanse, bo wierzą, że na takim turnieju zmierzą się z najlepszymi i będą mogli sprawdzić, jaki taneczny poziom osiągnęli na początku sezonu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid, trener.
       Jak przyznaje, mogą być niespodzianki.
       Nowością podczas tegorocznej edycji Baltic Cup będzie transmisja „na żywo” gali finałowych.
       - Relacja z sobotniej i niedzielnej gali będzie dostępna w Internecie – zapowiada Antoni Czyżyk. - Widzimy, że takie technologie występują w dużych turniejach tańca i my także możemy wykorzystać posiadane narzędzia. Transmisja będzie bezpośrednia, z kilkusekundowym opóźnieniem.
       Jednak Balic Cup to nie tylko sportowa rywalizacja. To także spotkania sędziów, szkoleniowców, seminaria, warsztaty. To także wystawy. W Centrum Spotkań Europejskich Światowid już można oglądać prace inspirowane tańcem autorstwa Justyny Grzebieniowskiej.
       Z kolei w Centrum Sportowo-Biznesowym będzie można oglądać fotografie wykonane podczas poprzednich edycji Festiwalu.
       - W tym roku również będzie konkurs dla fotografów, którzy towarzyszą nam podczas festiwalu – mówi dyrektor CSE Światowid. – Nagrodą dla zwycięzcy jest dwudniowy pobyt w SPA w Kadynach. Zachęcamy do robienia dobrych zdjęć – śmieje się Antoni Czyżyk.
       Baltic Cup to także pokazy specjalne. W tym roku wystąpią dwie elbląskie formacje: Lotos Jantar w programie „Tribute to Michael Jackson” do muzyki Michaela Jacksona, którym we wrześniu po raz osiemnasty zdobyła tytuł Mistrza Polski oraz Jantar Elbląg w choreografii do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn", którą wytańczyła tytuł wicemistrza Polski.
       Zaprezentują się także formacje taneczne trenujące pod okiem Agustina Egurroli – tancerza, choreografa, sędziego międzynarodowego tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego, znanego z tanecznych show prezentowanych w telewizji.
       Wydarzeniem będzie zapewne artystyczno-akrobatyczne show teatru ruchu Ocelot, w którym główny nacisk położono na połączenie sportu, akrobatyki i artystycznych pokazów w powietrzu, tańca oraz widowiska z muzyką.
      
       Festiwal spośród innych wyróżnia jego oprawa - muzyka podczas gali finałowych jest grana "na żywo" przez 30-osobową Orkiestrę Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem wokalistów. Tak będzie również w tym roku.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 19-21 października na hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. Bilety są do nabycia w kasie CSE Światowid.
      
       Program 13. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup
      
19 października (piątek)
       godz. 14 Youth Open 10 Dances
       Junior I (10 dances)
       Junior II (10 dances)
       godz. 17 Juveniles I + II (8 dances)
       godz. 18 Rising Stars STANDARD
       godz. 19 Rising Stars LATIN
      
       20 października (sobota)
       LOTOS CUP
       godz. 10.30 Youth Open LATIN
       Junior I Open STANDARD
       godz. 11 Juveniles II LATIN
       godz. 13 WDSF World Open LATIN
       godz. 14.30 Junior II LATIN
       Juveniles I (under 9 years; 6 dances)
       godz. 15.30 Youth Open under 21 STANDARD
       godz. 19 Gala wieczorna - finały
      
       21 października (niedziela )
       SPECJAL CUP
       godz. 10 Youth Open STANDARD
       Junior I Open LATIN
       godz. 11 Juveniles II STANDARD
       godz. 12.30 Junior II Open STANDARD
       godz. 13 WDSF World Open STANDARD
       godz. 14.30 Youth Open under 21 LATIN
       godz. 15 Senior Open I+ STANDARD (4), LATIN (4)
       Senior Open II+, III+ STANDARD (4), LATIN (4)
       godz. 19 Gala wieczorna – finały
      
       Pokazy specjalne:
       20 października - gala wieczorna:
       Formacje taneczne trenujące pod okiem Agustina Egurroli
       Występ elbląskiej formacji LOTOS-Jantar - starszy zespół zatańczy układ „Tribute to Michael Jackson” do muzyki Michaela Jacksona, którym we wrześniu po raz osiemnasty zdobył tytuł Mistrza Polski.
      
       21 października - gala wieczorna:
       Występy elbląskiej formacji JANTAR Elbląg. Młodsza formacja zaprezentuje się w choreografii do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn", którym wytańczyła tytuł wicemistrza Polski.
       Występ teatru ruchu Ocelot. To polska grupa artystów, która działa od 1998. Przedstawienia „Ocelota” to artystyczno-akrobatyczne show, w których główny nacisk położono na połączenie sportu, akrobatyki i artystycznych pokazów w powietrzu, tańca oraz widowiska z muzyką. Grupa „Ocelot” prezentuje innowacyjne, interesujące widowisko na najwyższym poziomie artystycznym. „Ocelot” łączy profesjonalną sztukę artystyczną i prawie zapomnianą, teatralną formę cyrku, prezentuje swój własny, niezależny profil przy współudziale pantomimy i tańca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • w tym roku murowanym kandydatem na pierwsze miejsce jest formacja taneczna z Aniołowa, oni wprowadzaja nową jakość do tańca, cos co zrewolucjonizuje skostniałe schematy taneczne, www.youtube.com
 • o Pan Prezydent 2 jest :) ciekawe ilu jeszcze ma ludzi do obsadzenia
 • Tegoroczny turniej, to będzie katastrofa. Mieszkańcy miasta przestali pasjonować się taką rozrywką.
 • Cieszę się, że są te turnieje, ale czy my na prawdę nie potrafimy już nic innego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dom kultury, a nuuuudnyyyyy(2012-10-15)
 • No właśnie, Dom Kultury czy Klub Sportowy ?? Od dłuższego czasu wiodącą dziedziną działalności CSE jest taniec. A jak wynika z treści artykułu to wydarzenie sportowe. To z kolei ni jak się ma do statutowej działalności ośrodka kultury. Można w tym się totalnie pogubić. Klub czy. .. .
 • Roztańczony Światowid. Prawie prywatna instytucja Pana Antoniego.
 • Wspaniała Międzynarodowa Impreza. Osoby wpisujące tak krytyczne komentarze nie mają pojęcia o działalności CSE Światowid i tylko znają p. Antoniego Czyżyka z wiadomości z portalu. Jestem pełna szacunku dla p. Czyżyka i całego zespołu CSE, który organizuje wiele wspaniałych imprez( nie związanych tylko z tańcem) oraz realizuje projekty dające szanse na rozwój kulturalny tego robotniczego miasta i młodego elbląskiego pokolenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda C.(2012-10-15)
 • Do MagdyC.szanowna pani każdy ma prawo wyrazic swoje zdanie pozytywne czy negatywne czy to sie pani podoba czy nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_98075(2012-10-15)
 • Pani Magdo C. , nie ma pani monopolu na wiedzę o jakości pracy pana Czyżyka i pracowników Światowida w świecie kultury. Gdyby rzeczywiście było tak, jak pani napisała, to pewnie dodałaby kilka, a najlepiej kilkanaście przykładów, popierających tą tezę. Pani ogólnikowe zdania są jedynie jałową polemiką. Według mnie CSE Światowid jest skostniałą instytucją, prawie nic nie wnoszącą w rozwój kulturalny, nie tylko, młodych ludzi. Oczywiście, z wyjątkiem tych, którzy uczęszczają na zajęcia taneczne lub do kina. Nie dziwię się tym, którzy wyrażają opinię, że kultura w Światowidzie stoi, praktycznie, jedynie tańcem. Pan Czyżyk ma bardo ograniczony horyzont i szkoda, że dyrektor, otrzymujący wynagrodzenie z publicznej kasy, skupia się głównie na organizacji sportowych zawodów tanecznych, zamiast na, prawdziwie związanych z kulturą, imprezach.
 • Pani Magdo C. Elbląg nie jest już miastem robotniczym. Według ostatnich doniesień naszych władz jest to miasto turystyczne.
 • A wyniki już są znane? Antek wie ale nie powie; )
 • W Światowidzie cała uwaga dyrekcji zwrócona jest na taniec rodzinno-towarzyski, gdyż na turniejach tańczą: córka i młodszy syn dyrektora. Starszy syn przejął po ojcu młodszą formację.
Reklama