UWAGA!

Sprawdzą, jak Wisła wpływa na Bałtyk

Od 10 do 16 września w Sztutowie odbywać się będą ekologiczne warsztaty naukowe, w których wezmą udział studenci Uniwersytetu Bałtyckiego w Uppsali w Szwecji. Przez tydzień będą zajmować się m.in. wpływem Wisły na stan wód Bałtyku.

Głównym organizatorem I Naukowych Warsztatów w Sztutowie dla studentów Uniwersytetu Bałtyckiego w Uppsali w Szwecji jest Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To na jego zaproszenie młodzi ludzie z Rosji, Niemiec, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Polski będą zajmowali się wpływem Wisły na stan wód Bałtyku, zanieczyszczeniami przedostającymi się do rzek, jak również znaczeniem rzeki w rozwoju społeczeństwa, państwa i regionu.
     W warsztatach wezmą udział wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu: prof. Marek Kruk, dr Agata Rychter (główny organizator warsztatów), dr Jerzy Terlikowski oraz dr Bożena Graca z Uniwersytetu Gdańskiego i Krystyna Terlikowska z Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych. Oprócz pomiarów w terenie, analiz laboratoryjnych, podczas warsztatów odbędą się audiokonferencje oraz wykłady przy użyciu Skype z profesorami ze Szwecji, Litwy i Łotwy.
     Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama