UWAGA!

Stan pogotowia przeciwpowodziowego odwołany

W związku z poprawą warunków atmosferycznych oraz ze spadkiem wód poniżej stanów ostrzegawczych wójt Gminy Elbląg o godz. 11.30 odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Wczoraj (29 listopada) wieczorem na skutek silnego północnego wiatru nastąpiło znaczne podniesienie poziomu wód Zalewu Wiślanego. W miejscowości Nowakowo i Nowe Batorowo przekroczony został stan ostrzegawczy. W związku z tym wójt Gminy Elbląg wprowadziła na terenie miejscowości znajdujących się na Wyspie Nowakowskiej pogotowie przeciwpowodziowe. Wprowadzono całodobowy monitoring Wyspy Nowakowskiej, a w szczególności obwałowań rzeki Elbląg w miejscowości Nowakowo. W Urzędzie Gminy uruchomiony był całodobowy dyżur Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
       „W związku z poprawą warunków atmosferycznych oraz ze spadkiem wód poniżej stanów ostrzegawczych: Batorowo- 570, Nowotki – 572, Nowakowo most pontonowy 575 odwołuje się pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzone na terenie Gminy Elbląg dla miejscowości znajdujących się na terenie Wyspy Nowakowskiej tj. Nowakowo, Nowakowo Trzecie, Batorowo, Nowe Batorowo, Cieplice, Nowotki Kępiny Wielkie, Kępa Rybacka” - to komunikat dzisiejszy.
      
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • .. ja bym nie odwoływał. .w związku z oświadczeniem w/s debaty prezydenckiej kandydata Elbląskiego Domu Starców; )
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SMUTNYSUM(2010-11-30)
 • hoststyle1 No to pogadamy na wiosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hoststyle1(2010-12-01)
Reklama