UWAGA!

Starcie z ministrem

Żaden z 285 nauczycieli rekomendowanych przez ZNP do dorocznych nagród przyznawanych przez Ministra Edukacji z okazji Dnia Nauczyciela nie został w tym roku odznaczony. We wtorek, podczas roboczego posiedzenia Zarządu Głównego ZNP, zapadły wstępne decyzje o podjęciu kroków prawnych przeciw ministrowi Romanowi Giertychowi.

W Warszawie był Gerhard Przybylski, prezes elbląskiego oddziału Związku i członek prezydium Zarządu Głównego: - Nominowani przez nas nauczyciele to nie tylko członkowie ZNP, ale także osoby niezrzeszone. Będziemy protestować przeciwko ich dyskryminowaniu. Rekomendowani przez nas nauczyciele zostali zaakceptowani do nagrodzenia za pracę z dziećmi i młodzieżą przez ministerialną komisję, w jej skład wchodzili także koledzy z Solidarności. Decyzję o odrzuceniu kandydatów do prestiżowego w środowisku Medalu Komisji Edukacji Narodowej podjął minister edukacji. To nie tylko łamanie dobrych obyczajów, ale też łamanie prawa.
     Związkowcy chcą postawić Romana Giertycha przed Trybunałem Stanu.
     - Trudno powiedzieć, ilu nauczycieli z Elbląga i naszego regionu nie otrzymało ministerialnej nagrody z tego powodu, że docenił ich ZNP. Do dziś nie odbyły się bowiem tradycyjne wojewódzkie obchody Dnia Edukacji, organizowane przez Kuratora Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie [odbędą się w sobotę 21 października - red.] - powiedział portElowi Gerhard Przybylski. - Podczas tej uroczystości wręczane są zwykle odznaczenia.
     Może to rzecz błaha, bo dotycząca jednej tylko grupy zawodowej. Ale za to jak licznej. A przecież nauczyciele walczą od lat o podniesie prestiżu tego zawodu i o docenianie ich pracy. Ostatnie decyzje ministra edukacji na pewno im w tym nie pomogą.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Roman juz dokonal selekcji na poprawnych i niepoprawnych. Nastepna selekcja dotyczyc bedzie katolikow i niekatolikow. A pozniej? Ktoz wie, gdzie Romusia zaprowadza wodze wyobrazni, oby do dobrego psychiatry.....
 • Facio jest chory, jak chory jest ten cały rząd.
 • a ten związek to dlaczego on zawsze wspiera lewicę, chyba nawet oficjalnie SLD, to nie związek nauczycieli tylko taka przybudówka SLD, chyba nauczyciel powinien być apolityczny, nie chcę aby moje dzieci uczył jakiś lewak albo nawiedzony LPR-owiec, niech się ten związek zajmie nauczycielami, a nie polityką, bo to taki dinozaur komuny, niech Gertych to rozpędzi na 4 wiatry, związek zawodowy nauczycieli nie może zajmować się polityką tylko powienien walczyć o prawa nauczycieli do godnej pracy, w tym zarobków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realny(2006-10-19)
 • lewica na czele z ZNP, doprowladziła szkoły i nauczycieli na skraj nędzy, tyle działali, że po 16 latach od transformacji, nauczyciel zarabia tyle co nic, a szkoły funkcjonują dzięki datkom rodziców, te oredery to niech sobie w d..... wsadzą ci nominatorzy z ZNP, gdzie byliście jak SLD rządziło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konus1(2006-10-19)
 • a ja juz mam dosyc zycia w tym smiesznym kraju, wysluchiwania(czytania) opini takich ludzi jak realny i konus, dosyc patrzena na chciwe gęby w sejmie, na "przedstawicieli narodu" kupczących mandatem społecznego zaufania, dosyc Prezydenta, Który jest marionetką i dosyc premiera, Który chce byc dyktatorem i za dwa miesiące już będe żył w normalnym kraju... szkoda tylko, że moja ojczyzna już mnie nie chce, a za kilka lat po ulicach Polski będą chodzili ludzie w brunatnych koszulach i na powitanie zamiast podawac sobie ręce będą je wznosic do góry - chłopcy Romana w ten sposób już witają sie w pubach - może minister edukacji?? już niedługo wprowadzi ten zwyczaj w szkołach, kto wie....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rafał L.(2006-10-19)
 • Wywalic tego GIertycha tylko nam uczniom problemy w szkolach robia przez niego MAtma na maturze w 2009 obowiazkowa? za jakie grzechy ja mam jeden przedmiot wiecej zdawac od moich poprzednikow!!! w dupe niech sobie swoje prawa wsadzi Terorysta zostane i wysadze mu ten jego gabinet limuzyne itp razem z nim :D:D:D:P: buehhee
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  UczeNnn(2006-10-19)
 • uważam, że nauczyciele wszyscy powinni wspierać SLD w tym Panią Jakubowską, Paqna Jagiełło i cmentarnego pijaka Kwacha, taka jest polska racja stanu aby ich wspierać aż bo bólu, bo wtedy kraj będlzi szcześciliwy a nauczuciele będą zarabiać godnie za następone 16 lat tj. 1200, a nawet 1350 zł miesięcznie i warto dlatego wspierać SLD i ZNP, 150 zeta drogą nie chodzi,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczyciel postępowy(2006-10-19)
 • ciagle placza ,ze malo zarabiaja - a ile dni w roku pracuja ,ktory z nich zaplacil podatek od korepetycji i prezentow no a wille po kilka milionow z tych malych pensji co lekarze.
 • Bezimienny skretyniały imbecylu!!! Czy wiesz ile zarabiają nauczyciele??? Wszystkim sie wydaje, że mamy nie wiadomo ile wolnego...Wbijcie sobie do pał, że paraca nauczyciela nie kończy sie o 15.00 Częstokroc musmyi ślęczec nad konspektami lekcji do późna w nocy...Pewnie gdybym podbijał kartę w fabryce azbestu byłoby w porządku i zasłużyłbym na szacuneczek
 • Gorszy od Giertycha był tylko...Wiatr
 • kaktus i nauczyciel postępowy - czas przestać słuchać radia ma RYJA - jeszcze nie jest za późno
 • Nic dziwnego, że mamy młodzież taką, jaką widzimy (i słyszymy) na naszych ulicach, skoro ich edukacją zajmują się ludzie pokroju Veneda. Abstrahuję od treści, którą nieudolnie chciał (a) przekazać, lecz formuła wypowiedzi wskazuje na kompletny brak panowania nad emocjami. No i ta rynsztokowa retoryka! W szkole reagujesz podobnie? W której z nich "wykładasz"? Dla dobra młodzieży i personelu należy zawczasu podziękować za pracę. Spróbuj w innej branży, a bardzo szybko zatęsknisz do swoich konspektów.
Reklama