UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Graniczna gra w Orkiestrze

Także Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej grał w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze oddziału byli w Olsztynie i Giżycku, prezentowali sprzęt także w Kętrzynie i Braniewie - informuje mjr Dariusz Anaszewicz z W-MOSG. Zobacz zdjecia .

„XVI Finał - Gramy z głową” był okazją do zaprezentowania nowoczesnego sprzętu używanego w ochronie granicy państwowej. Każdy chętny mógł obejrzeć, dotknąć, a nawet pokierować pracą kamery zamontowanej w pojeździe obserwacyjnym, dosiąść czterokołowego pojazdu terenowego, zajrzeć pod maskę samochodów terenowych Land Rover i Jeep Cherookie. Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, były pokazy tresury psów służbowych, które pracują w Placówkach Straży Granicznej. Spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej w miejscowościach, gdzie dotychczas byli raczej rzadkimi gośćmi, owocowały przekazaniem informacji na temat problematyki ochrony granicy w dobie Schengen, warunków pracy w Straży Granicznej oraz możliwości technicznych sprzętu. Zainteresowanie osób zgromadzonych wokół sprzętu i funkcjonariuszy przekładało się na ilość datków składanych do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry.
     

 


     Licytowano również pamiątki przekazane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej i osobistą pamiątkę przekazaną przez zastępcę komendanta W-MOSG ppłk Jarosława Kowalkowskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry. Były to oryginalne godła i numery znaków granicznych i tablice informacyjne z rejonu służbowej odpowiedzialności oddziału - polsko-rosyjskiej granicy państwowej. Ogółem w trzech bezpośrednich licytacjach pamiątek przekazanych przez oddział Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozyskała ponad 3000 zł. Pozostały jeszcze licytacje internetowe, na których również sztaby orkiestry wystawiły pamiątki przekazane przez oddział.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama