UWAGA!

Strażacy trenują

Znane powiedzenie: „trening czyni mistrza” odnosi się nie tylko do sportowej braci. Systematyczne doskonalenie umiejętności prowadzą elbląscy strażacy. Tym razem ćwiczyli przygotowania do interwencji w innej niż pożar dziedzinie.

W marinie Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Bryza” zagościli strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 z ul. Browarnej. Wodny rejon został zanieczyszczony substancją ropopochodną i wymagał zabezpieczenia przed jej rozprzestrzenianiem się - to temat ćwiczeń, jakie prowadzono przez kilka godzin na lądzie i wodzie.
     - Mamy tutaj dogodne warunki do ćwiczenia odpowiednich założeń - mówi st. kpt. Mariusz Dzieciątek z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2. - Ćwiczymy tok postępowania przy akcji ratowniczej z zakresu chemiczno-ekologicznego. Budujemy zapory, które będziemy stawiali na rzece w celu wyłapania zanieczyszczeń. To rutynowe ćwiczenia, ale bardzo potrzebne. Obligatoryjnie cała jednostka, wszyscy strażacy muszą sobie co jakiś czas przypomnieć te wszystkie umiejętności, które już wcześniej zostały pozyskane. Te ćwiczenia przydają się w konkretnych akcjach interwencyjnych na rzece Elbląg. Dość często zdarzają się nam wyjazdy do usuwania substancji ropopochodnych, oleistych, które są w różnych miejscach wypuszczane do rzeki. Ćwiczenia usprawnią w przyszłości nasze działania - stwierdza kapitan.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tym sprzętem,to Wy se możecie usuwac plamy z troche większych kałuż.Po co ta ściema.Wasz samochód do ratownictwa ekologiczno-chemicznego robi więcej syfu i po drodze zostawia więcej plam niż te wszytkie zanieczyszczenia na rzece Elbląg razem wzięte! Ale mimo tak słabego sprzętu i tak odwalacie kawał dobrej roboty.W oczekiwaniu na lepsze czasy,które przyniosa lepszy sprzęt pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  doświadczony gracz(2007-08-30)
 • I panie kapitanie jeszcze jedno, w ćwiczeniach brali też udział strazacy z JRG Nr 1. Były to wspólne, comiesięczne ćwiczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Też doświadczony.(2007-09-03)
 • Coś dużo się pisze o tych ćwiczeniach i nawet w telewizji Vectra pokazali migawki. Oj chyba ktoś pogroził paluszkiem i kazał się pochwalić. A przecież "komuś" się nie odmawia. To jest lojalność. Do końca.
Reklama