UWAGA!

Strażnicy Miejscy będą karać za palenie

Elbląg, Strażnicy Miejscy będą karać za palenie
fot. AD

Dziś (17 listopada) minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podpisał rozporządzenie do ustawy antynikotynowej, która weszła w życie w ostatni poniedziałek. Na mocy rozporządzenia strażnicy miejscy będą mogli nakładać mandaty na osoby palące papierosy w miejscach publicznych.

Ustawa, która weszła w życie w poniedziałek (15 listopada), wprowadziła zakaz palenia papierosów m.in. w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, środkach publicznego transportu i na placach zabaw. Za złamanie zakazu grozi grzywna w wysokości 500 zł, a za brak informacji o zakazie palenia produktów tytoniowych w lokalu, jego właścicielowi grozi kara do 2 tys. zł.
       Dotychczas mandaty mogli nakładać inspektorzy sanitarni i policja. Po podpisaniu rozporządzenia, kiedy zostanie ono opublikowane w Dzienniku Ustaw, uprawnienia takie otrzymują strażnicy miejscy. Jest to kwestia kilku dni…
       Można więc spodziewać się, że osoby palące poczują się jak nieletni młodzieńcy, którzy to ze zdobytą „fajką” chowali się niegdyś po kątach, smakując „dymka” poza rodzicielskim wzrokiem.
       Tylko czy Straż Miejska i Policja nie zostały powołane do celów wyższych niż tropienie obywateli z papierosem w ustach?
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • hahaha ale jaja to będe jarał w swoim samochodzie a co też nie wolno???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  najarany(2010-11-17)
 • sp 11 idzie sie po schodach na stołówke i paść można od dymu papierosowego. wstyd!! jaki przykład dzieciom dajecie ale jak by co to nauczyciele są swieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kredka(2010-11-17)
 • Pan Minister jak w sam raz w czwartek będzie w Elblągu. Obywatele mogą go zapytać czym mają się priorytetowo zajmować policjanci - papierosem, złodziejami, czy Kacprem? Zwłaszcza, że na niejednej komendzie brakuje papieru, tuszu do drukarek itp. Jak tu liczyć na poprawę? Jurek
 • A w środkach publicznego transportu do tej pory można było palić? p. s. za palenie mandat 500 zł, za szalenie TIRem na drodze z łamaniem wszystkich możliwych przepisów max 1000 zł (vide dzisiejszy słynny kierowca z Litwy). Żałosne jest to państwo.
 • straż miejska w elblagu do likwidacji !nieroby nic nie robią
 • chodziłem do tej szkoły kupe lat temu i mile ją wspomina pomimo komuny i innych zasad ze nauczyciel brał ucznia i go lał i cisza była nikt nic nie mówił bo to było normalne ! a dziś jest jedne wielkie kurestwo !!!!!
 • Niech lepiej nic nie robią - bo jak zrobią to zarobią :))
 • czy klatka schodowa to miejsce publiczne? pytam, bo mam wątpliwości. .. a chcę zwrócić uwagę zakapturzonemu bucowi, który musi zapalić już za swoimi drzwiami, a zanim zejdę na dół to już mi cuchną włosy!
 • Ciekawe, czy będą karać - zapraszam do wszelkich szkół na przerwach, wystają tłumy za bramami szkoły - ku uciesze sąsiadujących domostw
 • zastanawiam się po co jest SM w Elblągu??Nie widuje się ich na ulicach. Pole do popisu ogromne. Chociażby setki parkujacych samochodów na chodnikach dla pieszych. (codzienie koło przystanku autobusowego przed kwiaciarnią Azalia. To jeden z wielu przykładów. Jestem za rozwiazaniem tego towarzystwa.
 • klatka schodowa to też miejsce publiczne. .. ja tam się cieszę, że jest ten zakaz chociaż uważam, że mandat 500 zł to lekka przesada. Z drugiej strony jak ktoś chce się zabijać niech robi to w doum bo dlaczego ja mam wdychać czyjesz wyziewy z paszczy. W ogóle palenie w miejscach publicznych to egozim.
 • Owszem jestem za zakazem paleni, ale czy spaliny samochodowe, pyl ze zuzywanych opon jest mniej szkodliwy?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nieepalaca(2010-11-18)
Reklama