UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto turystyki w tym roku nad Jeziorakiem

W tym roku wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki zostaną zorganizowane w Iławie. Hasło, które im przyświeca, brzmi „Turystyka i woda – ochrona naszej wspólnej przyszłości” i niezwykle pasuje do wybranego miejsca – miasta położonego nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce.

Z takim wnioskiem do zarządu województwa zwrócił się iławski starosta.
       – Hasło odzwierciedla działania realizowane na terenie powiatu iławskiego, wykorzystujące potencjał turystyczny przy jednoczesnym dbaniu o zachowanie walorów zasobów naturalnych – mówi marszałek województwa Jacek Protas. – Z udziałem środków z regionalnego programu udało się tam zrealizować wiele ważnych inwestycji, na przykład budowę bazy asenizacyjnej, pomostów wyposażonych w zbiorniki na nieczystości i zakup obsługującego je statku czy budowę ekomarin w Iławie, Siemianach i Zalewie.
       Dodatkowym czynnikiem, który przy wyborze miejsca wziął pod uwagę zarząd województwa, jest fakt, że Iława jest jednym z partnerów w realizacji Programu Rozwoju Turystki w obszarze Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego, a to jeden z projektów kluczowych w regionalnym programie operacyjnym, a także liderem projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”. Starosta we wniosku przypomina również, że w 2012 roku jezioro Jeziorak zostało ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów Polski w plebiscycie branżowego miesięcznika „National Geographic Traveler”.
       Światowy Dzień Turystyki przypada 27 września. Termin edycji wojewódzkiej zostanie ustalony wspólnie z gospodarzem obchodów regionalnych.
      
      
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama