UWAGA!

Świętowała oświata

 
Elbląg, Srebrnym Krzyżem Zasługi została odznaczona Małgorzata Czyszek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu
Srebrnym Krzyżem Zasługi została odznaczona Małgorzata Czyszek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu (fot. AD)

W poniedziałek (15 października) w Elblągu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji odznaczenia państwowe, nagrody resortowe oraz wyróżnienia od samorządu otrzymało ponad 400 dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty. – Pogody w sercu, spokoju w głowie i radości w duszy – życzyła Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

W Elblągu odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013, a tym razem do naszego miasta zjechali pracownicy oświaty z całego regionu, by w Ratuszu Staromiejskim świętować Dzień Edukacji Narodowej. Oprawa była uroczysta, zagrała Elbląska Orkiestra Kameralna, a wśród gości znaleźli się m.in. wicewojewoda warmińsko-mazurski Jan Maścianica, prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, wiceprezydent Grażyna Kluge, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska oraz parlamentarzyści.
       - Cieszy mnie, że „drugi dzień świąt”, wszak Dzień Edukacji Narodowej przypadał wczoraj, mogę spędzić w Elblągu – żartował Jan Maścinica. – Elbląg jest lokomotywą rozwoju województwa, także w dziedzinie edukacji. Dziękuję za trud podejmowanych wyzwań – dodał wicewojewoda.
       Ponad 400 pracowników oświaty zostało wyróżnionych prezydenckimi Krzyżami Zasługi, nagrodami Ministra Edukacji, odznakami za zasługi dla województwa oraz nagrodami samorządowców. Najwyższy zaszczyt przypadł Małgorzacie Kopiczko, dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku, która otrzymała tytuł honorowego profesora oświaty.
       - Takie wydarzenie ma miejsce po raz pierwszy w historii naszego województwa – przyznała Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. – Ja już widzę kolejnych kandydatów do tego tytułu. A dziś wszystkim nauczycielom życzę pogody w sercu, spokoju w głowie, radości w duszy – dodała.
      

 


       Pani kurator przyznała także, że aby edukacja mogła być prowadzona na najwyższym poziomie potrzebna jest współpraca wielu środowisk, m.in. samorządów: - Cieszę się, że nasze samorządy nie deklarują wsparcia a go udzielają – mówiła Grażyna Przasnyska. – W efekcie działają tak znakomite szkoły, jak Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu. To tam odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/2013, po raz pierwszy w historii województwa, w szkole zawodowej.
       Z dobrym słowem do nauczycieli zwrócił się prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk: - Z satysfakcją wyrażam uznanie za to, że nie boicie się podejmować wyzwań, kształcicie innych, a jednocześnie dbacie o własną edukację – mówił. - Podjęliście się trudnego zadania, bo co to znaczy dobrze nauczać? Lepić profil osobowości, wpajać wiedzę, z której młodzi ludzie będą w przyszłości korzystać bądź nie. Żyjemy w świecie, który wymaga od nas ciągłej edukacji – kontynuował prezydent. – Cieszę się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu nauczycieli otrzyma nagrody, a elbląscy nie tylko honorowe – z uśmiechem zapowiedział Grzegorz Nowaczyk.
       Blisko 50 pracowników elbląskiej oświaty otrzymało nagrody prezydenta Elbląga. Nasi pedagodzy zostali także odznaczeni prezydenckimi Krzyżami Zasługi – srebrnym Małgorzata Czyszek ze Szkoły Podstawowej nr 12, brązowym zaś Jerzy Pędzisz z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Elblążan nie zabrakło także podczas wręczania Medali Komisji Edukacji Narodowej czy nagród kuratora oświaty (pełna lista nagrodzonych elbląskich nauczycieli).
       - Życzę wam kreatywności i energii niegasnącej – zakończył prezydent Elbląga.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • hehehe dyrektor gimnazjum nr 2 za szczególne zasługi- chyba te podczas tegorocznych konkursów na dyrektorów
 • Dziuda i Zelazewska z gim 2???? Nooo pogratulowac....tylko czego bo jakos trudno cokolwiek odszukac w \"zaslugach\" acha wiem....wiernopoddanczy styl bycia...no tak pogratulowac perfekcji ktora w tym osiagnely
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_71614(2012-10-15)
 • zapomniano o tych co całe swe życie poświęcili nauczaniu młodzieży, ale zaraz powiedzą niektórzy to komuna, tylko ta komuna pedagogiczna nie raz pracowała za darmo, nie pytała się za ile. MAM TU NA MYSLI NASZYCH WSPANIAŁYCH PEDAGOGÓW, KTÓRYCH ZNAŁEM MGR PAWŁOWICZ, KOCIAŁKOWSKI, ROSNOWSKI CZUCHNOWSKI CZULEWICZ I WIELU INNYCH SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I EKONOMICZNYCH. Nazwiska ich są znane społeczności naszego miasta. to nie byli działacze polityczni jak teraz nagrsadzani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obser pedag(2012-10-15)
 • Nowaczykowi także życzę kreatywności, bo jako obywatel nie jestem zadowolony z jego pracy w urzędzie.
 • Gratulacje dla nagrodzonych z GIMNAZJUM nr 6.Szkoła niby "na peryfriach", a jednak nie. Tak trzymać :)
 • Jak się nagradza 400,to tak, jak by się nikogo nie nagrodziło.
 • ale porażka. .. gimnazjum nr 2.. .przecież to beznadziejna szkoła jest.
 • Dlaczego tylko dwie nagrody Kuratora dla elblążan, a z Olsztyna multum?
 • dadzą kawałek blaszki i cieszcie się, podwyżkę by dali to byłby z tego jakiś pożytek
 • Woźna Zofia za zjedzone posiłki też dostała.
 • A nauczyciele "MEDYKA" zostali pominięci?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ich absolwent(2012-10-15)
 • ta lista pokrywa się chyba w dużym stopniu z listą "szkolonych" w Gołębiewskim w Mikołajkach dyrektorór. Panie Soja Panu już POdziękujemy. Wyrównania dla nauczycieli pod koniec roku też kolesie będą rozdawać swoim "przydupaskom mniejszym"??? Za Słoniny i Korzxeniowskiej chociaż było równo a tu. .. szkoda gadać. .a miało być tak pięknie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  EBLINger(2012-10-15)
Reklama