UWAGA!

"Szlachetna Paczka" od elbląskich funkcjonariuszy

 
Elbląg, "Szlachetna Paczka" od elbląskich funkcjonariuszy
fot. nadesłana

W okresie przedświątecznym funkcjonariusze i pracownicy elbląskiego aresztu ochoczo przystąpili do ogólnopolskiej akcji przygotowania paczki dla potrzebujących rodzin. "Szlachetna Paczka" jest projektem stworzonym przez Stowarzyszenie Wiosna polegającym na pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji socjalno-bytowej.

Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, wybrane rodziny otrzymują paczki zgodne z ich potrzebami i marzeniami. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny otrzymują wsparcie, które pozwala im na zmianę trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują. Celem jest bowiem mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Adresowana jest ona szczególnie do rodzin, w których są chore lub niepełnosprawne osoby, do rodzin wielodzietnych, do osób starszych i samotnych. Adresy rodzin poszukujących pomocysą pozyskiwane przez wolontariuszy działających w lokalnych środowiskach a następnie umieszczane na stronie internetowej. Każdy może wybrać rodzinę, której chciałby pomóc.
       W tym roku, funkcjonariusze oraz pracownicy Aresztu Śledczego w Elblągu zebrali fundusze na przygotowanie świątecznej paczki dla straszego małżeństwa borykającego się z problemami zdrowotnymi i z problemem niepełnosprawności. Okazuje się, że dzięki zebranej sumie 700 złotych można pomóc w pokonywaniu codziennych trudności, a nawet spełniać marzenia.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama