UWAGA!

Szlakiem zamków gotyckich

Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej zaprasza na wycieczkę autokarową „Szlakiem zamków gotyckich". Uczestnicy odwiedzą m.in. Dzierzgoń, Szymbark i Bartoszyce. Zapoznają się z historią znajdujących się tam zamków, pałaców - także tych w ruinie.

PTTK proponuje udział w wycieczce na bardzo nietypowej i mało znanej trasie. Uczestnicy zapoznają się z miejscami zapomnianymi, położonymi poza głównymi trasami wycieczek turystycznych - miejscami, w których „diabeł powiedział dobranoc”. Warto chyba obejrzeć zamki pozostające często w ruinie, ale pięknie usytuowane, z bogatą historią. Przecież w państwie krzyżackim nie istniały tylko zamki w Malborku czy Sztumie. Obok nich wzniesiono warownie w Dzierzgoniu, Przezmarku, Szymbarku i Kwidzynie. Na ziemiach tych znajdują się także liczne pałace, wśród których Kamieniec na stałe związał się z historią Polski i Europy. To właśnie tam odbywają się słynne już w kraju i za granicą rekonstrukcje bitew napoleońskich.
     Wycieczka „Szlakiem zamków gotyckich” wyruszy z Elbląga 28 kwietnia o godz. 6.30. W programie: Dzierzgoń - zwiedzanie wzgórza zamkowego i odkrywek archeologicznych na wzgórzu; Przezmark - zwiedzanie pozostałości zamku; Kamieniec - zwiedzanie ruin pałacu; Szymbark - zwiedzanie ruin gotyckiego zamku; Bałoszyce - zwiedzanie pałacu i zabytkowego parku; Prabuty - zwiedzanie miasta, archikatedry, kościoła polskiego, fontanny; Kwidzyn - zwiedzanie zespołu zamkowo-katedralnego; Las Miłosna. Powrót do Elbląga planowany jest na godz. 19. Koszt wycieczki to 35 zł.
     Zgłoszenia chętnych do udziału w wycieczce wraz z wpisowym przyjmuje do 20 kwietnia biuro Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama