UWAGA!

Szpital Miejski może się rozbudowywać

 Elbląg, Szpital Miejski może się rozbudowywać
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania dwóch firm w sprawie przetargu na rozbudowę i modernizację Szpitala Miejskiego. A to oznacza, że dyrekcja placówki będzie mogła podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu i wkrótce inwestycja ruszy.

Przetarg dotyczący inwestycji w Szpitalu Miejskim obejmuje dwa zadania: budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią i zapleczem jako nowego skrzydła szpitala przy ul. Komeńskiego oraz modernizację oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego. Każda z firm mogła złożyć oferty na oba lub tylko jedno zadanie. Szpital oszacował łączny koszt robót na prawie 42,5 mln złotych brutto, w tym budowę bloku operacyjnego na 27,9 mln złotych.

W przetargu wystartowało 10 firm, najkorzystniejszą ofertę na każde z zadań złożyła firma Kamaro z Gdańska (w sumie 41 mln złotych). Szpital nie mógł jednak dotychczas podpisać z nią umowy, bo odwołania od decyzji komisji przetargowej złożyły dwie inne firmy startujące w przetargu: Przembud Gdańsk S.A. oraz Hochtief Polska S.A. Zarzuciły Szpitalowi Miejskiemu, że powinien on odrzucić oferty firmy Kamaro jako – ich zdaniem – niespełniające zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Sprawą zajęła się Krajowa Izba Odwoławcza, która decyzją z 28 października odrzuciła odwołania obu firm, co oznacza, że Szpital Miejski będzie mógł wkrótce podpisać umowę z firmą Kamaro i rozpocząć inwestycję, która powinna być zrealizowana do końca 2022 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama