UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szpital Miejski może się rozbudowywać

 
Elbląg, Szpital Miejski może się rozbudowywać
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania dwóch firm w sprawie przetargu na rozbudowę i modernizację Szpitala Miejskiego. A to oznacza, że dyrekcja placówki będzie mogła podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu i wkrótce inwestycja ruszy.

Przetarg dotyczący inwestycji w Szpitalu Miejskim obejmuje dwa zadania: budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią i zapleczem jako nowego skrzydła szpitala przy ul. Komeńskiego oraz modernizację oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego. Każda z firm mogła złożyć oferty na oba lub tylko jedno zadanie. Szpital oszacował łączny koszt robót na prawie 42,5 mln złotych brutto, w tym budowę bloku operacyjnego na 27,9 mln złotych.

W przetargu wystartowało 10 firm, najkorzystniejszą ofertę na każde z zadań złożyła firma Kamaro z Gdańska (w sumie 41 mln złotych). Szpital nie mógł jednak dotychczas podpisać z nią umowy, bo odwołania od decyzji komisji przetargowej złożyły dwie inne firmy startujące w przetargu: Przembud Gdańsk S.A. oraz Hochtief Polska S.A. Zarzuciły Szpitalowi Miejskiemu, że powinien on odrzucić oferty firmy Kamaro jako – ich zdaniem – niespełniające zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Sprawą zajęła się Krajowa Izba Odwoławcza, która decyzją z 28 października odrzuciła odwołania obu firm, co oznacza, że Szpital Miejski będzie mógł wkrótce podpisać umowę z firmą Kamaro i rozpocząć inwestycję, która powinna być zrealizowana do końca 2022 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama