UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sztandar to duma policji

 
Elbląg, Społecznemu Komitetowi przewodniczy wicestarosta elbląski Maciej Romanowski (drugi od prawej)
Społecznemu Komitetowi przewodniczy wicestarosta elbląski Maciej Romanowski (drugi od prawej) fot. WS

Elbląska policja będzie miała nowy sztandar. – To wielkie wyróżnienie, powód do dumy, mobilizacja do jeszcze lepszej pracy, ale także symbol więzi ze społeczeństwem – podkreśla komendant insp. Marek Osik. Uroczyste nadanie sztandaru odbędzie się w lipcu podczas obchodów Święta Policji. Póki co, trwa publiczna zbiórka pieniędzy na jego zakup.

Nowy sztandar jest konieczny, bo poprzedni (również dar od mieszkańców) nie spełnia wymogów i standardów dnia dzisiejszego. Napis „Komenda Rejonowa Policji w Elblągu” jest już mocno nieaktualny. Dlatego właśnie 4 listopada 2011 roku został powołany Społeczny Komitet Organizacyjny Nadania Sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który tworzą prezydent, starosta i biskup elbląski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu elbląskiego.
       Jego przewodniczącym jest Maciej Romanowski, wicestarosta elbląski.
       - Elbląska komenda osiąga wyniki najlepsze w Polsce wśród tzw. 100-tysięczników więc czapki z głów – mówi przewodniczący Społecznego Komitetu. – Uhonorowaniem i wyrazem naszej wdzięczności ma być nowy sztandar. Aby go pozyskać założyliśmy konto (nr 74 8297 0008 0000 0345 2000 0010) i ogłosiliśmy publiczną zbiórkę pieniędzy. Odbywa się ona w parafiach na terenie miasta i powiatu elbląskiego. Z prośbą o datki do wiernych wystąpił biskup elbląski. My apelujemy do mieszkańców, do przedsiębiorców, którzy chcą wesprzeć zakup sztandaru dla elbląskiej Policji, a także na organizację uroczystości jego nadania o wpłaty na konto.
       Projekt sztandaru już powstał. Płat główny ozdobi orzeł w koronie na czerwonym tle oraz napis „Ojczyzna i Prawo”. Z drugiej strony umieszczona zostanie m.in. policyjna gwiazda z herbem Elbląga. Koszt wykonania profesjonalnego sztandaru to ponad 10 tys. zł. Praca już została zlecona firmie ze Słupska, która posiada duże doświadczenie w haftowaniu sztandarów dla policji i wojska.
       - Sztandar nadaje komendzie Minister Spraw Wewnętrznych i jest to wielkie wyróżnienie – wyjaśnia insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. – To powód do dumy, mobilizacja do jeszcze lepszej pracy, ale i wyraz więzi ze społeczeństwem.

 


       - Uroczystość nadania to również promocja dla naszego miasta – podkreśla komendant. – Odbędzie się ona 19 lipca podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które w tym roku zaplanowane są w Elblągu. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Minister Spraw Wewnętrznych czy Komendant Główny Policji.
       Sztandar dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie 9 sztandarem w garnizonie warmińsko-mazurskim. Dotychczasowy sztandar, który jest w posiadaniu KMP zostanie przekazany do Muzeum Historii Policji w Warszawie.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama