UWAGA!

Szwaczki górą

Elbląg, Prezes Hetmana zapowiedział apelację od wyroku
Prezes Hetmana zapowiedział apelację od wyroku

Cztery byłe pracownice elbląskiej spółki Hetman wygrały proces ze swoim byłym pracodawcą. Jan Przezpolewski, szef firmy musi im zapłacić odszkodowania w wysokości trzymiesięcznej pensji.

To od 2500 do około 2700 zł dla każdej z nich. Część prezes musi zapłacić od razu, pozostałą kwotę dopiero po uprawomocnieniu wyroku.
     Przypomnijmy, że szwaczki dostały wypowiedzenia pod koniec maja br. Oficjalnym powodem zwolnień była likwidacja zakładu. Kobiety mają na ten temat inne zdanie. Twierdzą, że straciły pracę, bo prezes chciał się pozbyć z firmy związku zawodowego.
     Sąd uzasadniając swój wyrok stwierdził, że przy wręczaniu wypowiedzeń nie zachowano odpowiednich procedur. Kobiety były otoczone bowiem związkową ochroną i ich zwolnienia należało skonsultować z Solidarnością, a tego władze spółki nie zrobiły.
     Prezes Przezpolewski nie zgodził się z wyrokiem i zapowiedział już apelację. Dodał także, że pozwie swoje byłe pracownice do sądu, ponieważ wini je za to, że swoimi protestami doprowadziły zakład do likwidacji.
     - Nie mam pieniędzy i muszę ten temat drążyć do końca - powiedział po ogłoszeniu wyroku. - Będą się domagał odszkodowania.
     W przyszły wtorek i środę sąd opublikuje wyroki w sprawie pozostałych szwaczek. Szef Hetmana nie ma wątpliwości, że tam zapadną takie same decyzje.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I sprawiedliwości stało się zadość.
 • Niestety nie.Na razie nędzne niepewne grosze.Apracy brak!!!
 • Najpierw dostały wypowiedzenia a potem dopiero zaczęły zawiązywać związki rzeby nie można ich było usunąć. Na miejscu pracodawcy też podałbym je do sądu o spowodowanie upadku firmy w wyniku przestoi.
 • chciałbym żeby prezes hetmana raz nie zjadł objadu i powiedział dzieciom że nie mamy co jeśc ciekawe jak by się czuł
 • Ales glupi TED
 • Anonimek - bierzesz od słowa czy od częstotliwości pojawiania się twoich tekstów ? Poproś prezesa Hetmana o ryczałt i daj sobie spokój, nie ośmieszaj się, bo żałosny to już jesteś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2003-09-26)
 • Wyborco szanowny, jadu i agresji nam trzeba, tak trzymaj. Jak mrozumiem jestes przeciwnikiem wlasciciela tej firmy Hetman. Ja nie bardzo. Czy odważyłbyś się utworzyć swoją firmę i zatrudnić choć jednego pracownika? Ja właśnie znam to od tej drugiej strony. Zatrudniam kilka osób, ale za tę przyjemność ciągle ryzykuję utratą wszystkiego co posiadam. Ciągle czychają sępy z urzedu skarb, zusu, pipu, sanepidu, komisji transportu drogowego, urzędu miejskiego. Powiedz więc cos merytorycznego, odwagi, ale przedtem pomyśl czy to co mówisz do czegos sie przysłuży.
 • Zosia: a płacisz zatrudnianym przez siebie? Ile ? W terminie? A odprowadzasz składki na ZUS? I codziennie rano patrząc w lustro możesz powiedzieć: jestem uczciwa? A może prawda w oczy kole? A ten twój jad w stosunku do "czyhających sępów" to po co?
 • Zosia, masz rację dla tych którzy nie walczą o zapłatę za wykonaną usługę, zakupiony towar na przedłużony termin płatności i inne te "dobrodziejstwa" stworzone przez twórców systemu gospodarczego Twoje fakty nic nie powiedzą. Każdy chce mieć papu na czas. Ale skąd Ty masz wziąść pieniądze to już nikogo nie interesuje. Ale trzymaj się, jutro będzie lepiej .......... chyba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zespół(2003-09-26)
 • Vivat DEMOKRACJA.NIE CHCEM ALE MUSZEM
 • "ZOSIA" Jak jest Ci tak źle to zacznij zbierać złom lub makulaturę.Ale jak chcesz prowadzić biznes to przestrzegaj prawa .Nikt nie mówi ,że zycie jest łatwe.
 • Chcieliście kapitalizmu to go ku..... mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Walduś(2003-09-27)
Reklama