UWAGA!

Tam zjesz tak, jak we Włoszech

2018-11-19
07:00
 

Pokochali ją Polacy, pokochali Europejczycy, pokochał ją cały świat. Królują w niej aromatyczne zioła, świeże warzywa, doskonałej jakości sery oraz mięsa przyrządzane na wiele sposobów. Kuchnia włoska to wyśmienity smak, głęboki aromat, radość i sztuka jedzenia. To wszystko znajdziecie w nowej restauracji Amore Mio "Pizza&Grill", która stawia na oryginalne receptury i produkty pochodzące z Włoch. To tam poczujesz się jak w jednej z włoskich pizzerii, które słyną z gościnności.

 Amore Mio to miejsce dobrze znane elblążanom, a serwowane w restauracji dania zyskały uznanie smakoszy. Teraz przyszedł czas na nowy projekt – Amore Mio "Pizza&Grill". To nowy lokal, położony tuż obok Bramy Targowej, przy ul. Stary Rynek 63-64, który już za chwilę otworzy szeroko drzwi dla wszystkich.
      
       To właśnie tam będzie można posmakować włoskiej pizzy przyrządzanej według oryginalnych receptur, opartej na składnikach pochodzących prosto z Włoch. Będzie ją przyrządzał Patrizio Bonardi, który uczył się sztuki robienia pizzy w Associazione Verace Pizza Napoletana. To stowarzyszenie z Neapolu, które od ponad 30 lat chroni recepturę prawdziwej pizzy neapolitańskiej, promuje ją i uczy, jak się ją wykonuje. Będzie jej można również spróbować w Amore Mio "Pizza&Grill" – jak zapowiadają właściciele ma się ona pojawiać co jakiś czas.
      
       Coś dla siebie znajdą tutaj również wielbiciele soczystego mięsa. W Amore Mio "Pizza&Grill" można się będzie rozsmakować w steku alla fiorentina, klasyku kuchni florenckiej. Przyrządza się go z mięsa pochodzącego od wołów rasy Chiana, a jego smak wydobywa poprzez pieczenie na ruszcie. To danie, które ma kilkaset lat i według wielu mistrzów zajmujących się tym specjałem mięso powinno być oprószone jedynie solą i pieprzem. Nie zabraknie również m.in. steku costata, który zawiera nieco więcej tkanki tłuszczowej, a także salsicci, czyli włoskiej kiełbasy z mięsa wieprzowego, doprawionej koprem włoskim, chilli czy octem winnym.

 


      
       Amore Mio "Pizza&Grill" to miejsce, w którym doświadczysz słynnej gościnności, prowadzone przez Włochów. To tam będziesz mógł swobodnie rozmawiać i głośno się śmiać, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a drzwi będą dla Was zawsze otwarte. W wyborze dań pomoże profesjonalna, miła obsługa, znająca kuchnię włoską od podszewki. Jedyne, czego nie zaznasz i nie znajdziesz w Amore Mio "Pizza&Grill" to sztywna atmosfera, zimne i niedoprawione dania oraz obsługa, która nie zauważa Twojego istnienia. Tutaj zawsze jesteś mile widziany.
      

Więcej szczegółów szukaj na Facebooku Amore Mio.
        
---------------Artykuł sponsorowany----------------
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej