UWAGA!

To był prawie cud

Gdański oddział Towarzystwa Chirurgów Polskich postanowił uhonorować elbląskiego chirurga doktora Andrzej Zielińskiego za operację, jaką przeprowadził 30 listopada.

Dr Zieliński, ordynator oddziału chirurgicznego Szpitala Miejskiego operował postrzelonego w klatkę piersiową 28-letniego mężczyznę.
     - O ile dobrze pamiętam, ranny trafił do nas około godz. 18.30 - opowiada lekarz. - Był w stanie krytycznym. Miał rozerwaną żyłę znajdującą się przy sercu. Piętnaście minut później był już na stole operacyjnym. Tydzień po zszyciu żyły pacjent wyszedł do domu.
     Mówi prof. Marek Dobosz, przewodniczący gdańskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich: - Operację uznaliśmy za najciekawszy przypadek minionego roku, bo większość tego typu ran bywa po prostu śmiertelna. Szybka interwencja chirurgiczna uratowała 28-latkowi życie, co naprawdę należy do rzadkości - podkreśla prof. Dobosz. - Dodatkowe uznanie ze strony komisji konkursowej zyskał sposób prezentacji tego przypadku.
     Swoje doroczne nagrody Towarzystwo przyznaje od lat, ale do niedawna dotyczyły one tylko lekarzy pracujących w specjalistycznych klinikach. Od dwóch lat osobne wyróżnienia przyznawane są także lekarzom z pozostałych szpitali. Pierwszym laureatem był zespół szpitala miejskiego w Gdyni, a kolejnym będzie właśnie elblążanin.
     - Akademie medyczne siłą rzeczy mają większe możliwości leczenia trudnych przypadków, dlatego też postanowiliśmy osobno oceniać - i doceniać - osiągnięcia placówek, które klinikami nie są - wyjaśnia Marek Dobosz.
     Zoperowany przez doktora Zielińskiego mężczyzna został, jak informowaliśmy, postrzelony przez nieznanego sprawcę na ul. Związku Jaszczurczego. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, prowadzi je elbląska policja.
     Za swój wyczyn Andrzej Zieliński otrzyma nagrodę w wysokości 1500 złotych. Zostanie ona wręczona 20 stycznia.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama