UWAGA!

To przejście czeka na Twój plastyczny pomysł

 
Elbląg, To przejście czeka na Twój plastyczny pomysł
fot. nadesłana

„Środowisko” to główne przesłanie muralu, który powstanie na ścianach podziemnego przejścia pieszo-rowerowego przy ul. Lotniczej w Elblągu. Konkurs na projekt muralu, który będzie zajmował około 115 m2 powierzchni, rusza już dziś - 11 marca.

Organizator konkursu temat „Środowisko” rozumie bardzo szeroko: mieszczą się w nim takie pojęcia jak: przyroda, ekologia, miasto, przestrzeń publiczna, ludzie. Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski czekamy do 16 maja. Zwycięzca konkursu, którego wyłoni powołana komisja, będzie miał czas na realizację muralu do końca 2019 roku. Do akcji udało się pozyskać sponsora, który zapewni farby i materiały malarskie. Szczegóły dotyczące konkursu - regulamin wraz z załącznikami - dostępne są w zakładce Departamentu Urbanistyki i Architektury UM.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mamy szkołę Plastyczną w Gronowie. Dajmy się wykazać młodzieży :)
 • popieram przedmówcę
 • Od murali mamy panią dyrektor Galerii El.
 • @kolo - oby tym razem nie maczała w tym palców
 • TO SĄ JAJA: 9000 zł brutto Artystyczne malowanie za samo malowanie w war-maz średnio jest 12,80 za m2 ścian np. biała farbą. Czyli artysta dostanie - 63 zł netto za m kw. KAPITALNIE! W branzy kreatywnej - za sam pomysł dostajesz konkretne pieniądze. Nosz nie mogę jaki wyzysk. .. Masakra. W regulaminie - Organizator zapewnia gotową do gruntowania powierzchnię ścian oraz uzgodnioną ze Zwycięzcą Konkursu organizację ruchu umożliwiające bezpieczną realizację dzieła. Jeszcze musisz sobie zagruntować. 9.Zwycięski projekt będzie wykonany farbami StoCryl RB dostarczonymi przez organizatora i zostanie zrealizowany w lokalizacji z pkt II niniejszego regulaminu. Wszelkie koszty związane z zakupem narzędzi, materiałów pomocniczych oraz koszt ewentualnych rusztowań niezbędnych do wykonania projektu leżą po stronie Uczestnika Konkursu. - wynająć rusztowania :) i ciach pach Uczestniku inwestuj. Dobrze że farby dają. Jury Pani od murali :) I sami starzy "wyjadacze" komisja co ma 0 wspólnego z muralami. Będzie paszkwil jak nic. Nie, nie narzekam ale szanujmy się Pani i Panowie. .. .Ktoś mógłby i za darmo to zrobić. .bo ma taka ochotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  tralalal(2019-03-11)
 • To za proste rozwiązanie . Nasz miłościwie panujący lubi konkursy , przetargi i nie odpuścił żadnej okazji by takie coś ogłosić
 • Wydaje mi się, że nagroda pieniężna w finale, może być, ale chyba dla Urządu Miasta. Bo 9 tyś BRUTTO "nagrody" za którą sprzedajesz swój autorski projekt i jeszcze machasz, na wynajętym przez siebie rusztowaniu, pędzlami również za swoje pieniądze, przez jakieś dwa-cztery tygodnie. .. .Konkurs raczej dla zapaleńców, którzy mają na start trochę pieniędzy do zainwestowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Alamakota(2019-03-11)
 • a czy Pan Wroblewski i Pan Nowak nie mogliby tego po godzinach wymalować? na zdrowie bym im wyszlo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Emeryt Zawada(2019-03-11)
 • Będzie po elbląsku - do konkursu zgłosi się X Ludzi, tradycyjnie, po znajomości wygra "pani od pseudomurali na Ogólnej, wykorzystująca młodocianych wolontariuszy". .. No!
 • Wielki napuchnięty wróbel z rozpostartymi skrzydłami, trzymający pazurami sierp i młot. Ku przestrodze przyszłych, głosujących pokoleń.
 • to może jelito od środka - też środowisko
 • Proponuję namalować jedna dużą du. .. dziura gotowa. Wiadomo kogo ?
Reklama