UWAGA!

To przejście zniknie

 Elbląg, To przejście zniknie
fot. Mikołaj Sobczak

A to tylko jedna z kilku zmian, jakie czekają elblążan po wybudowaniu skrzyżowania łączącego ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką. Prezentujemy nowe rozwiązania, które wejdą w życie po zakończeniu inwestycji.

W lutym ruszyła budowa skrzyżowania na wysokości placu Grunwaldzkiego mającego połączyć ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką. Koniec prac zaplanowano na wrzesień tego roku. Wykonuje je gdyńska firma MTM. Koszt inwestycji to 3,8 mln zł. Obecnie wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Po zakończeniu inwestycji w tym rejonie miasta obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Zmieni się układ przejść dla pieszych. - Nowe skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z ul. Zw. Jaszczurczego będzie posiadało przejścia dla pieszych z przejazdem rowerowym, zarówno na wlocie ul. Zw. Jaszczurczego, jak i przez drogę wojewódzką, które zlokalizowane będzie bezpośrednio po wschodniej stronie rzeki Kumieli i przy zatoce autobusowej, która z uwagi na konieczność lokalizacji nowej sygnalizacji będzie lekko przesunięta w kierunku dworca. Przejścia te funkcjonować będą na sygnalizacji świetlnej. Jednocześnie zlikwidowane zostanie istniejące przejście przez Al. Grunwaldzką przy wjeździe na teren Giełdy Elbląskiej - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

Zmiany dotyczyć będą także ustawienia sygnalizacji świetlnej.

- Istniejący maszt sygnalizacyjny bezpośrednio przed przejazdem tramwajowym przez Pl. Grunwaldzki w kierunku 3 Maja zostanie zdemontowany. Wykonane zostaną nowe maszty sygnalizacyjne, które będą zlokalizowane przed nowym skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej z ul. Związku Jaszczurczego na każdym jego wlocie - kontynuuje Łukasz Mierzejewski. - Na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia z ul. Fabryczną organizacja ruchu, w tym przejścia i przejazdy rowerowe zostaną bez zmian. Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu zostanie wymieniona na nową na wlocie ul. Fabrycznej, natomiast w ciągu drogi wojewódzkiej pozostanie bez zmian.

Nowe skrzyżowanie będzie funkcjonowało wyłącznie na relacjach prawoskrętnych.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli za duzo sie nie zmiani. Znowi oszczednosci wypaczyły projekt.
 • znowu nawala swiateł znakow i i tak bedzie trzeba czekac na swiatlo zamiast pieszy ma pierwszenstwo. Poprawcie swiatla przy urzedzie miejskim. Czlowiek stoi na przejsciu, przycisk nie dziala, jak juz ma zielone to przejdzie przez jedna jezdnie i znow na drugiej czeka kilka minut, rower gdy przejedzie przez jedna jezdnie to na drugiej juz mu miga zielone i czerwone wskakuje, . Po kiego grzyba tam takie skryzzowanie ze swiatlami, Ruch maly, tylko w godzinach szczytu jak wszedize zapchane przez te wasze swiatla, ,rondo i zlikwidowac ten zator niemoty
 • Jak po kiego grzyba. A jak bedzie jechal wielki ptak, to co?
 • O jezu, jezusieńku, no NARESZCIE!!!
 • no nareszcie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  5
  TakTylko(2023-03-20)
 • Tak przy okazji, czemu w artykule "To, co się dzieje w telewizji publicznej, to niestety zakrawa na dramat" wyłączono możliwość komentowania???
 • Przy okazji powinien powstać trzeci pas do skrętu z pl. Grunwaldzkiego w ul. Hetmańską. Zniknęły by korki.
 • Jak była lipa tak lipa zostanie ….
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  10
  Brak gospodarza !!!!!(2023-03-20)
 • TYTUŁ ARTYKUŁU wprowadza w błąd czytelnika!!! Przejście zostanie przeniesione bliżej nowego skrzyżowania, to byłby właściwszy tytuł.
 • @redrum - Czyżby ORLEN był właścicielem i sponsorem PORTEL-u?
 • Zawszę krytykuję, ale teraz muszę pochwalić. Nowe przebicie i wreszcie bezpieczne przejście i przejazd rowerowy przez Grunwaldzką z normalnymi światłami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  5
  Dobry pomysł(2023-03-20)
 • Nie moge wyjść z szoku jak wladze miejskie szybko i skutecznie zniszczyli komunikacje miejska w Elblągu. Jak mozna było cos takiego przeprowadzic? po kilkuletniej nieobecności w miescie nie mozna się połapać w tym rozkładzie, linie jezdza na krotkich trasach, trzeba sie przesiadac, przesiadki nie sa w zaden sposob zsynchronizowane wiec jak wysiade z jednego autobusu top czasem musze czekac po 17 minut na drugi. Tramwaje i autobusy jezdza w bardzo duzych odstepach czasowych. To wszystko sprawia ze nie chce sie z tego korzystac. Elblaga nie ma w aplikacji jak dojade wiec jak ktos przyjedzie z innego miasta to ma trudnosc w poruszaniu sie, to dziala tragicznie zle. trawmwaje i autobusy kameralnie małe, pasazerowie scisnieci jak sardynki. kto cos takiego wymyslil? skandal!
Reklama