UWAGA!

To święto pozwala nam docenić siłę wspólnoty

Elblążanie tłumnie wzięli udział w kolejnym Święcie Niepodległości. Przemaszerowali przez miasto z flagami narodowymi i kotylionami, świętując 101. rocznicę powrotu Polski na mapę Europy. Zobacz zdjęcia i film.

- Tym, co poza wielką polityką pozwala zrozumieć fenomen odrodzenia Rzeczpospolitej, jesteśmy także my sami. Nasza tak liczna dziś obecność, wspólny język, symbole, odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego pozwala nam docenić siłę wspólnoty – mówił do mieszkańców Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga podczas uroczystości na placu Kazimierza Jagiellończyka, dokąd jak co roku prosto ze starówki tłumnie maszerowali mieszkańcy na czele z 50-metrową polską flagą. - Mówiąc niepodległość myślimy także o samorządności, bo przecież nasze małe lokalne ojczyzny tworzą Rzeczpospolitą. Naszą małą ojczyzną jest Elbląg, gdzie przyszło nam żyć. Miejmy świadomość, że to jak wykorzystamy naszą niepodległość, zależy także od nas, elblążan. A więc możemy się pięknie różnić, a jednocześnie współpracować dla dobra wspólnego, budując pomyślność Elbląga, dokładając w ten sposób cegiełkę do rozwoju Polski.

W elbląskich uroczystościach nie wziął udziału prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który w tym samym czasie przewodził elbląskiej delegacji w Compiegne, mieście partnerskim Elbląga, gdzie odbywają się obchody 101. rocznicy zakończenia I wojny światowej. - Życzę Państwu pomyślnego życia w wolnej Polsce tworzącej wspólnotę, ale i szanującej różnorodność, potrafiącej włączać w społeczność, a niej z niej wykluczać. Życzę nam wszystkim Polski solidarnej, Polski realizacji wielkich celów, jak i codziennych miłych gestów wobec drugiego człowieka – mówił w imieniu swoim i prezydenta Janusz Nowak.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I alleluja
 • Wielkie gratulacje Elbląg i Elblazanie za tak liczny udzial w tej wspaniałej uroczystości... Nie gratulacje dla pana Sadowskiego...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  8
  Gość 101(2019-11-11)
 • Po co tyle gadki ? Wszystko można znaleźć w Internecie a gadali ich pięciu po co ?
 • Pochod Majowy w. .. Listopadzie, My w PL lubimy szopki.
 • @ct - zwłaszcza pochody tęczowe :)
 • @wal się - lepszy tęczowy niż czerwony
 • Święto a wysłali z zajezdni tramwaje klamoty przez które trzesly się budynkami. Jakim trzeba być złośliwym człowiekiem by nie dac nam mieszkańcom odpocząć. Czy naprawdę w T E nie ma ludzi życzliwych dla mieszkańców . Przestańcie wysyłać zlom za bramę.
 • Przemówienia były kpiną z marznących uczestników. Wicewojewoda dał gawędę, wice miejski coś szeptał, "piłsudczyk" coś nadawał, a my byliśmy skazani. Mieszkańcy byli ok, organizatorzy do bani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  Uczestnik(2019-11-11)
 • Konsul, sztuczny jak zwykle, spięty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Trokistan(2019-11-11)
 • Czas jakiś temu przeprowadziłem się do NORMALNEGO miasta. Pracuję dla NORMALNEGO pracodawcy, poza granicami Polski. Spostrzeżenia: W moim "Normalnym(?)" mieście przemawia jakiś DuBa, mający się za preSidenta tego kraju, a w miejscu mojej pracy o 11.11.nie mówi się wcale. Nie wiem czy to NORMALNE, czy nie, ale jakoś tak mi. .. błogo z tego powodu. Może to jest właśnie. .. "normalne"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  19
  SamNiewiem(2019-11-11)
 • Ten bełkot z mownicy byl nie do zniesienia, a ta kobita w przebraniu to kpina jakaś albo obłęd
 • niech żyje Polska i wszyscy, którzy biegli w tym biegu i w różny sposób świętowali tą naszą niepodległość. polska to naprawdę wspaniały kraj. dziękuję Bogu, ze tu mieszkam, a także, że elblążanie potrafią być wspólnie dziś, bez względu na przekonania. elblążanie, trwajmy w tym święcie długo. pokażmy całej polsce i światu, że my nie jesteśmy podzieleni, zacznijmy żyć na codzień i w pracy również, ramię w ramię. razem. .. pozdrawiam wszystkich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  3
  Mieszkaniec powiatu(2019-11-11)
Reklama