UWAGA!

Tramwaj z Mikołajem po torach mknie

 Elbląg, Tramwaj z Mikołajem po torach mknie
(fot. Anna Dembińska)

Z radością informujemy naszych Czytelników, że Mikołaj w Elblągu już jest. Obecnie jeździ zabytkowym tramwajem po mieście i rozdaje cukierki. W okolicach godziny siedemnastej ma być widziany przy katedrze św. Mikołaja, gdzie rozświetli świąteczną choinkę. Zobacz zdjęcia.

Jak są Mikołajki, to musi być Mikołaj. A że musi się jakoś poruszać po mieście, to jeździ zabytkowym tramwajem, który od przedpołudnia kursuje od pętli na Ogólnej do pętli na Druskiej (w kierunku Ogólnej przez pl. Słowiański, w drugą stronę po nowym torowisku).
       - Ten konkretny wagon to model 5N z 1961 roku. 12 grudnia 1996 roku wykonał ostatni kurs i od tego czasu jest wykorzystywany jako miejska atrakcja – Paweł Aniśkowicz, prezes Klubu Miłośników Tramwajów PTTK w Elblągu przybliżył historię wagonu.
       Co ciekawe takie same tramwaje (tylko w wersji normalnotorowej) obsługują regularną linię nr 38 w ramach Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Elblążanie zabytkowym Konstalem 012 mogą przejechać się tylko od święta. I dziś (6 grudnia) była taka okazja.

  Elbląg, Tramwaj z Mikołajem po torach mknie
(fot. AD)


       - Można się przejechać za darmo, Mikołaj rozdaje cukierki. Jest to też idealne połączenie na rozświetlenie choinki – mówił Paweł Aniśkowicz.
       Tramwaj „na rozświetlenie choinki” wyjedzie z pętli na ul. Druskiej o godzinie 16:35. Na placu Słowiański spodziewany jest około 15 minut później.
       Mieszkańcy chętnie korzystają z przejażdżki zabytkowym tramwajem, nie brakuje selfie z Mikołajem i świątecznego nastroju.
       Ostatni dzisiejszy kurs tramwaj linii „M” rozpocznie o 17:57 z pętli na ul. Druskiej.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama