UWAGA!

Trwa zbiórka żywności

 
Elbląg, Trwa zbiórka żywności
fot. AD

Dziś (28 września) w ponad 20 elbląskich sklepach rozpoczęła się dwudniowa zbiórka żywności. Zbiórka jest częścią programu Podziel się Posiłkiem.

Podziel się Posiłkiem to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. Został zainicjowany w 2003 roku przez firmę Danone. Partnerem Strategicznym programu są Banki Żywności.
       Program opiera się na współdziałaniu wielu osób i organizacji. Oprócz wymiernych wyników w postaci posiłków dla dzieci, realizuje on również cele edukacyjne i społeczne. Istotnymi elementami, które wpisują się w ten plan są: budowanie świadomości społecznej dotyczącej problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizowanie lokalnych liderów i organizacji do podejmowania decyzji i działań na rzecz rozwiązania tego problemu.
       W roku 2012 odbywa się 10. jubileuszowa edycja programu.W dniach 28-29 września ok. 40 tys. wolontariuszy Banków Żywności, będzie zbierało żywność w 2500 sklepach na terenie całego kraju. Żywność następnie zostanie przekazana organizacjom i instytucjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. Szacuje się, że na przygotowanie jednego posiłku wykorzystuje się ok. 0,5 kilograma zebranych produktów, czyli z jednej tony przygotowuje się ok. 2 tys. posiłków.
       Zarówno sklepy, w których zbierana będzie żywność, jak i punkty zbiórek na terenie sklepów będą odpowiednio oznakowane, wolontariusze będą posiadali specjalne identyfikatory. Najbardziej potrzebne produkty, o które proszą organizatorzy to: cukier, ryż, odżywki dla dzieci, oleje, dżemy, konserwy i dania gotowe, soki. Za organizację ogólnopolskiej zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem odpowiadają Banki Żywności.
      
       Zbiórka żywności w Elblągu
       W Elblągu zbiórka żywności jest prowadzona w 24 sklepach: w supermarketach Carrefour, E.Leclerc, Lidl, w sklepach sieci Biedronka, SPOŁEM, Sieć 34, w Stokrotce. Poza Elblągiem żywność będzie zbierana w Suchaczu i Jegłowniku.
       Biorą w niej udział wolontariusze – uczniowie elbląskich szkół, członkowie i wolontariusze organizacji pozarządowych.
       Zebrana żywność zostanie przekazana do domów dziecka, świetlic socjoterapeutycznych, organizacji opiekujących się ubogimi rodzinami.
      
       Internetowa zbiórka żywności

       Internetowa zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem będzie trwać od 28 września do 8 października w sklepie internetowym.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama