UWAGA!

Trwają Europejskie Targi Kariery i Pracy

 
Elbląg, Trwają Europejskie Targi Kariery i Pracy
fot. Anna Dembińska

Kelner, spawacz, szlifierz, stolarz, pomoc domowa, opiekun osób starszych - m.in. takie oferty pracy można odnaleźć na Europejskich Targach Kariery i Pracy, które odbywają się dzisiaj (18 października) od godz. 11.30 do 15 w Centrum Sportowo-Biznesowym przy ul. Grunwaldzkiej. Zobacz zdjęcia.

29 stanowisk, a wśród nich 250 ofert pracy zarówno tych z kraju, jak i zza granicy. Tegoroczną edycję Europejskich Targów Kariery i Pracy odwiedzili także pracodawcy oraz doradcy EURES z takich krajów jak Irlandia, Szwecja, Belgia, Litwa oraz Włochy.
       – Po co organizuje się takie targi pracy w Elblągu, Olsztynie czy w innych miastach wojewódzkich? Przede wszystkim po to, aby obie strony: pracodawca oraz pracownik miały możliwość łatwiejszego wzajemnego dostępu. Dzisiaj samo wertowanie ogłoszeń w Internecie czy ogłoszeń od pracodawców jest już mało skuteczne – mówił Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk podczas uroczystego otwarcia.
       – Kolejne Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dzisiaj mamy 29 pracodawców posiadających oferty pracy, więc ich jest już więcej niż w kwietniu [podczas VIII Elbląskich Targów Pracy - przyp.red.], ofert mamy 250, więc to nie jest tak mało biorąc pod uwagę tę liczbę ofert, która wpływa do urzędu miesięcznie  – wyjaśnia Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. – To jest również dobra metoda dlatego, że w tym miejscu może znaleźć się każdy, kto potencjalnie jest zainteresowany uzyskaniem zatrudnienia, ale także jakichkolwiek informacji. Oprócz pracodawców, którzy wystawiają się z konkretnymi ofertami mamy również stanowiska wystawiennicze, gdzie urzędują przedstawiciele różnych instytucji: są to agencje zatrudnienia, które posiadają oferty pracy w kraju i za granicą, instytucje szkoleniowe, szkoły wyższe i szkoły ponadgimnazjalne, a także instytucje i organizacje pozarządowe, które też w swoim działaniu zajmują się rynkiem pracy. Tutaj mogą przyjść nie tylko osoby bezrobotne, ale wszyscy zainteresowani.
       Jakich ogłoszeń szukali elblążanie, zarówno ci młodsi, jak i ci starsi?
       – Szukam jakiejkolwiek pracy, kilka lat pracowałem w magazynie, więc może i teraz uda mi się coś podobnego znaleźć – mówił pan Marian.
       – Jestem na ostatnim roku studiów, przyszłam poszukać czegoś, co wiąże się z moim kierunkiem studiów czyli z ekonomią, chociażby czegoś na pół etatu. Im szybciej zacznę pracę tym lepiej, bo wiadomo, że dziś liczy się przede wszystkim doświadczenie  – opowiadała Ania.
       – Przyszłam, bo interesują mnie oferty pracy za granicą, chciałabym wyjechać do Niemiec, już tam byłam raz i teraz też bym chciała, bo tutaj zarobki nie są zbyt wysokie – mówiła pani Renata.
      
       Wstęp na Targi jest bezpłatny.
      
       Organizatorem Targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu, a odbywają się one w ramach Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej na Warmii i Mazurach.
       Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a także Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski oraz Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.

      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i tak jest tyle ofert co do bezrobotnych ze raczej niewielka ilosc znajdzie prace... reklama prezydentury i tyle...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_60253(2012-10-18)
 • Czy oferta dotycząca stanowiska naczelnika ochrony srodowiska jest jaszcze aktualna ? Niestety nie, bo zajmuje ją emeryt mundurowy. To gdzie własciwie znaleźć ma prace młody inż po studiach. robota tylko dla swoich znajomków i to takich którzy mają wysokie emerytury. Prawda pani kerownik PUP !
 • Pic na wodę te targi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferduś Kiepski(2012-10-18)
 • Wszystko na pokaz, realia zatrudnienia są zupełnie inne. Bzdura totalna. .. ..
 • Gratulacje za organizacje. Chciałem znaleźć coś nowego, ale jak przyszedłem po pracy, to zostało tylko kilka stanowisk. Poza tym widziałem, jak osoby siedzące, te które powinny dostarczać informacji śmiały się w twarz osobom które do nich podchodziły. Naprawdę pełna kultura. Stoiska stoją nieopisane, niektóre opisane długopisem na katoniku. Pomysł dobry, ale organizacja do d. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oby tak dalej(2012-10-18)
 • Pic na wodę 4 lata temu 5 tyś bezrobotnych teraz ponad 7 tyś bezrobotnych
 • Jak bedziecie kończyć porządne uczelnie z dodatkowo dobrą znajomoscią dwóch języków obcych to nie widzę problemów z pracą. Ale wszyscy raczej poszukują pracy dobrze płatnej i bezpiecznej w jednostkach budżetowych.
 • W elblągu można mieć skończone SGH, lub UJ, a i tak pracy się nie dostanie. Pracę dostanie osoba po jańskim ale ze znajomościami. Nawet po PWSZ szybciej znajdzie się pracę w 3miesie niż w Elblagu
 • LaLaMiDo czyli porykiwania szarpidrutów
 • Urząd Pracy, to kolejna po Strazy Miejskiej instytucja zbędna w tym kraju. Dlaczego nie wzorowac się na innych krajach, gdzie ''urzędy pracy'' są normalnymi podmiotami gospodarczymi zatrudniającymi rewidentów czy jak ich tam zwal, którzy nie płaszcza swoich czterech liter za biurkami, czy też spędzają upojnie czas poświecony na tzw ''szkolenia''; tylko zapiepszają w terenie obdzwaniając, objeżdżając potencjalnych pracodawców. Są z tego rozliczani, z faktycznie znalezionej pracy dla potrzebujacych, i za to odpowiednio wynagradzani. Jeśli dana agencja pracy nie sprawdza sie, dziękuje sie jej za współpracę i szuka kolejnej która podoła temu wyzwaniu.
 • Co tylko się nie dzieje u nas w Elblągu to całe grono malkontentów się nagle budzi i wyraża swoje niewybredne opinie. Ludzie trochę wyrozumiałości, to że nie były opisane stanowiska - no cóż, to nie urzędu wina tylko wystawców- kiepsko się przygotowali. A jak ktoś szuka pracy ( tak naprawdę ) to pewnie te Targi mu pomogły.
 • To najpierw się wykształćcie odpowiednio to i praca będzie. A nie wszyscy do urzędów by chcieli, do biur i nic nie robić a kasę brać. A gdzie inżynierowie z wykształceniem technicznym politechnicznym ? Wszędzie tylko mgr ekonomii, socjologii, resocjalizacja, administracja itp itd. .. Obudźcie się, praca jest, ale trzeba się przebranżowić, przekształcić. Dlatego nie żal mi tych bezrobotnych studentów, absolwentów o których pisałem wcześniej. Jestem inżynierem po budowie maszyn, mam 30 lat i zarabiam 8.000 netto. Bo chciało mi się uczyć fizyki, chemii, matematyki, rysunku technicznego i innych przydatnych ale ciężkich przedmiotów. Nie poszedłem na łatwiznę żeby mieć papierek mgr. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał Kocoń(2012-10-19)
Reklama