UWAGA!

Trzy martwe ptaki

Trzy martwe łabędzie znaleźli strażacy na plaży w Krynicy Morskiej. W związku z zagrożeniem ptasią grypą przy usuwaniu padłych ptaków zachowano szczególne środki ostrożności. Do szczelnych worków zbierano nawet pojedyncze pióra.

Pracownicy nowodworskiej stacji sanepidu i strażacy obawiają się ptasiej grypy. - Informację o martwych łabędziach przekazał nam patrol straży granicznej – mówi zastępca komendanta straży pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim Krzysztof Ostasz.
     Strażacy przyjechali na miejsce. Pierwszy z ptaków leżał dwa kilometry od granicy polsko-rosyjskiej. Dwaj zbierający ptaki strażacy ubrani byli w szczelne kombinezony i maski. Padłe łabędzie pakowano do worków. Trafiły do stacji sanepidu w Nowym Dworze Gdańskim.
     Tymczasem rybacy spokojnie obserwujący akcję strażaków podkreślali, że martwe ptaki na plaży zdarzają się co roku. – Dwa-trzy martwe łabędzie są każdej zimy. To te słabsze sztuki, które przymarzły do kry. Morze je wyrzuca na brzeg, a tu już dziki i lisy rozrywają na strzępy – opowiada rybak z Piasków Waldemar Gotkowski.
     O znalezionych martwych ptakach powiadomiony został wojewódzki sztab kryzysowy w Gdańsku. Jak poinformowała w specjalnym komunikacie Anna Dyksińska, rzecznik wojewody pomorskiego wstępne wyniki badań mogą być znane nawet już dziś po godzinie 19.
     
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama