UWAGA!

Tsunami uderza bez ostrzeżenia

To tytuł otwartego wykładu, który 16 listopada wygłosi w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu dr hab. prof. Uniwersytetu Gdańskiego Jerzy Cyberski. Początek o godz. 15.

Dr hab. prof. UG Jerzy Cyberski ukończył studia geograficzne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorat z hydrologii obronił na Uniwersytecie Warszawskim, habilitację z oceanologii uzyskał na Uniwersytecie Gdańskim.
     Na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczął pracę w 1970 r., początkowo w Instytucie Geografii (1970-1980), jako kierownik Zakładu Hydrografii i Klimatologii, następnie (od 1980) w Instytucie Oceanografii, gdzie przez 25 lat kierował Zakładem Oceanografii Fizycznej.
     Od 1995 r. jest przewodniczącym Wydziału V Nauk o Ziemi w Gdańskim Towarzystwie Naukowym oraz przewodniczącym Sekcji Fizyki Morza w Komitecie Badań Morza Polskiej Akademii Nauk, jest też członkiem sekcji hydrologii w Komitecie Gospodarki Wodnej Polskiej Akademii Nauk.
     W środowisku naukowym znany jest jako organizator corocznych konferencji naukowych poświęconych aktualnej tematyce z zakresu zagrożenia i ochrony środowiska. Aktywnie uczestniczy w popularyzowaniu wiedzy z dziedziny nauk o Ziemi w telewizji, radiu i prasie. Prowadzi również wykłady i odczyty dla seniorów na uniwersytetach trzeciego wieku.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama