UWAGA!

Turysta nie zabłądzi i będzie się dobrze bawił

 
Elbląg, Jedna ze ścieżek dydaktyczny prowadzić będzie śladem form przestrzennych
Jedna ze ścieżek dydaktyczny prowadzić będzie śladem form przestrzennych (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

14 tablic, 18 tabliczek szklanych, 142 znaki kierunkowe, a ponadto 5 weneckich ławek, 3 kosze na śmieci, 4 automaty z karmą dla kaczek - na terenie miasta, starówki oraz parków mają zostać wyznaczone ścieżki dydaktyczne, które należy właściwie oznakować i wyposażyć. Po to, by zwiedzanie było atrakcyjne, a turysta nie zabłądził. Miasto szuka chętnych firm, które dostarczyłyby oznakowanie ścieżek.

Trzy ścieżki dydaktyczne na terenie Elbląga chcą wytyczyć miejscy urzędnicy. Elblążanie i turyści mogliby zwiedzać nasze miasto śladem form przestrzennych, zabytków Starego Miasta i elbląskich parków. W ramach całego projektu pn. „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” w 2019 r. mają być wytyczone trasy o łącznej długości 16 km, na których zostanie oznakowanych 69 obiektów.
       I właśnie o oznakowanie teraz chodzi. Zakres zamówienia obejmuje m.in. dostawę 14 tablic wraz z montażem we wskazanych lokalizacjach miasta, 18 tabliczek szklanych wraz z montażem na obiektach Starego Miasta, 11 nowych słupków do znaków, 142 znaków kierunkowych na terenie miasta, 5 ławek weneckich, które staną na terenie starówki oraz 4 automatów z karmą dla kaczek do parków Dolinka i Traugutta. To już drugi przetarg, ponieważ za pierwszym razem nie było chętnych na dostawę oznakowania i wyposażenia ścieżek. Urzędnicy jednak nie dają za wygraną. Oferty można składać do 22 lutego.
       A to dopiero początek zmian na turystycznej mapie miasta. Ma bowiem jeszcze powstać aplikacja multimedialna na temat elbląskich zabytków, form przestrzennych i parków - w języku polskim, angielskim i niemieckim. Dodatkowo, w ramach projektu, modernizacji doczeka się siedem elbląskich form przestrzennych. Zostaną wypiaskowane i pomalowane, renowacji poddane zostaną także cokoły form, a trzy z nich wytypowano do oświetlenia - to formy Henryka Berlewiego oraz Ewerdta Hilgemanna z 1986 i 1987 roku, zlokalizowane bezpośrednio przy Galerii EL.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Będzie ktoś uprzejmy dostarczyć aktualne kosztorysy, co by opracowujący(a) zamówienie "odruchowo", jak to ma miejsce w przypadku przetargów, go niedoszacował?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  4
  EXmieszkaniec-mieszaniec;)(2019-02-18)
 • Mniej zachodu z aplikacją multimedialną czy montażem 'tabliczek szklanych' niż z rewitalizacją szlaku kopernikowskiego. Wybór jest prosty.
 • @EXmieszkaniec-mieszaniec;) - Pracowałam przez 25 lat w klubie Kultury przy PGR-ze. Było tam 20 krzeseł, 4 stoliki, 2 fotele, 1 lada, jeden chodnik przez całą długość, yyy 2 gazetki ścienne, 6 żarówek, stolik pod telewizor. Ludzie przychodzili z obory, pili napoje chłodzące typu oranżada, czytali prasę. Hmm więcej już nic nie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  1
  Arizona.czas.na.dokument(2019-02-18)
 • Naprawić najpierw chodniki, ścieżki rowerowe, uporządkować wizualnie ten bałagan, a nie jak typowy małolat do zdezelowanego passata czy golfa który ledwo kupy się trzyma instaluje sprzęt audio lub ledysredy. To miasto to taki zdezelowany passat do którego urząd miejski dolepi kilka nalepek, kilka tabliczek i myślą urzędasy że to podniesie walory turystyczne. .. .. z dziurami w jezdniach, z chodnikami zmasakrowanymi, ze ścieżkami rowerowymi jak tor przeszkód. KTO TYMI FUNDUSZAMI TAM ZARZĄDZA ? gŁUCHY, ŚLEPY, NIEMOWA ?
 • tandeta tandetą pogania, propaganda robienia z miasta ośrodka turystycznego, miasto s-f, przecież tutaj nic nie ma komu chcecie sprzedać te s-f ? przewodnicy oprowadzają po mieście które nie istnieje opowiadając : kiedyś było to czy tamto łał ale fajnie, puknijcie się w te puste łby, elbląg to gorzej niż wieś wyjechało ok 30 tyś ludzi, na ulicach czasami nie ma żywej duszy bo niby kto ma po nich chodzić emeryci i renciści ? nikt nie ładuje pieniędzy w stracony interes
 • A koszy na śmieci ino 3? To i nie dziwota że tak walają się wszędzie śmieci. I co na to pan włodarz?
 • Już popisali się włodarze montując tabliczki na ziemi przed formami przestrzennymi. Żeby przeczytać trzeba na kolan klęknąc. Kosztorys to trzeba sprawić osobie która zlikwidowała światła które były przed Światowidem na tym placu. Przecież montaż i cały koszty był chyba. A tu ciach i światła zniknęły. Dajcie mnie te kase co poszła w błoto.
 • A kto odpowiada za te tablice informacyjne przy formach przestrzennych? Zrobili je tek nisko i tak maleńką czcionką, że trzeba je czytać klęcząc na czworaka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  mnmnn(2019-02-18)
 • Az 3 kosze na smieci ????? Oj miasto rozrzutne
 • Lepiej by Bazantarnie naprawili,a nie wydają kasę na tabliczki.Kosze mogą być, tylko dużo więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  Ja_ja(2019-02-18)
 • Szlak turystyczny po elblaskich parkach ? Hahaha A co i w ktorym warto zobaczyc ? Bo jakos nie kojarze. Chyba ze mozna oglosic konkurs na liczenie psich kup bo dla elblaskich psiarzy parki to jeden wielki kibel dla ich smierdzacych kundli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Ciekawy(2019-02-18)
 • Sezon w zasadzie już się zaczął, a elblaskie wladze, a w szczegolnosci urzędnicy z Zarządu Drog zdają się nie zauważać skandalicznego stanu ulicy Rybackiej na odcinku od restauracji Zmysły do redakcji Dziennika Elbląskiego. . Starowka ma być wizytowką Elbląga, a Ratusz nadal nie potrafi zalatwić tematu rozpoczętej kilkanaście lat temu budowy naprzeciwko hotelu Pod Lwem. Połtora roku temu obiecal to prezydent Nowak, do dziś bez efektu. Należy jak najszybciej odkupić ją od własciciela i przekazać firmie budowlanej, ktora ją zakończy.
Reklama