UWAGA!

U nas też wygrał

Sondaż prezydencki, który prowadziliśmy przez ostatni miesiąc na łamach portEl.pl, okazał się trafny. W głosowaniu naszych Czytelników również zdecydowanie wygrał Henryk Słonina.

Wprawdzie z naszego sondażu wynikało, że możliwa jest w Elblągu druga tura wyborów prezydenckich, jednak Henryk Słonina uzyskał u nas ponad 47 proc. głosów i wyprzedził o ponad 20 proc. Elżbietę Gelert.
     Przypomnijmy, drugiej tury w Elblągu nie będzie. Wyniki tych prawdziwych wyborów są następujące: Henryk Słonina - 58,28 proc. głosów, Jerzy Wilk - 18,96 proc., Elżbieta Gelert - 16,7 proc., Sławomir Malinowski - 3,07 proc., Wiesław Wiśniewski - 2,97 proc.
     Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że część elektoratu Henryka Słoniny i Jerzego Wilka w ogóle nie korzysta z Internetu i wyniki tych kandydatów mogą być u nas nieco niedoszacowane.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za to sondaż konkurencyjnego portalu w ogóle nie trzymał się kupy. Tam zdecydowanie prowadził Wilk. Gratulacje dla portElu za wiarygodną prognozę.
 • Sondaż portelu miał jednak tę wadę, że jego wyniki poznaję dopiero teraz. Jak dotąd był "utajniony" dla ogółu, jawny - dla garstki zalogowanych.
 • Zwróć uwagę, że na konkurencyjnym portalu kązdy mógł oddać dowolną ilość głosów, zaś na tej stronie zalogowany użytkowanik mógł oddać jeden głos. Dlatego tez wydaje mi sie ten sądaż wiarygodny, w przeciwieństwie do innych stron.
 • To dowód na to że w Elblągu obowiązuje jedna opcja - ZDROWY ROZZSąDEK. Pisowcy rozpoczną krucjatę - zniszczyć , zochydzić , rozjątrzyć , podjudzić . Tak działa PiS. Ale przejdą do lamusa tak jak np. partia Moczulskiego. Kto o nich teraz pamięta ? Panie Prezydencie , realizuj swój program w spokoju, maja zakrótkie ręce na Pana a Pan ma nas - swoich wyborców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2006-11-13)
 • szeba - było się zalogować i zagłosować. To nie boli.
 • Elbląg pogrążony przez "czerwonego" starego Heńka S. Powtórka z rozrywki . Ale jak dobrze pamietam jest jeszcze szansa aby stary "czerwony" ramol wyjechał na emeryturkę do swoich przyjaciół z Rosji :).Gdyż padły z ust CARA naszego "czerwonego" słowa , że jeśli jego nędzna partia "czerwonych" nie będzie miała przewagi w radzie to weżmie walizke swoją z gwiazdą na przedzie , głowę schowa w piasek i juz sie na szczęście nam nie pokaże . I znalazło się coś za co możemy podziekować , więc ŻEGNAJ i nie wracaj gdyż nie bedziesz mile widziany . Ale masz jeszcze szanse Panie "czerwony" na kariere w Rosji złóż swoje CV Putinowi może Cię przyjmie . Potem zjadą sie do Ciebie wszystkie "czerwone" twarze z Elbląga ale przywitasz ich z otwartymi "czerwonymi" grabiami tak jak to było do tej pory w naszym pięknym czerwonym Urzędzie Miasta.Precz z "czerwoną" ZARAZĄ z naszego miasta :). I teraz można będzie powiedzieć "Nasze piękne miasto Elbląg bez żadnych czerwonych popisów"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adamos(2006-11-13)
 • Szanowny Panie Prezydencie, Pragne z wialka radoscia pogratulowac Panu zasluzonego zwyciestwa w pierwszej i jedynej jak widac po wynikach wyborow. Należy jednak dodac, ze czeka Pana chyba nie latwa praca w tej kadencji. Otoz rozklad mandatow w radzie miejskiej daje przewage partiom prawicowym. Teraz od PO zależy zcy zachowa sie jak ugrupowanie z podniesionym czolem czlowieka, czy mimo opluwania przez pisuarow bedzie udawalo ze deszcz pada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  johd Dubicki(2006-11-13)
 • adamos - zaraza to jestes ty czy 58 procent poparcia nie powinien dac ci do zrozumienia ze to wola mieszkancow. czlowieku miej poszanowanie dla decyzji jaka podjeli mieszkancy naszego miasta a jesli nie to wyjedz do miasta gdzie bedzie prezydentem ktos o twoich pogladach. żegnam cie adamosie bardzo ozieble
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BOCZEK(2006-11-13)
 • EJ ADAMOS też jesteś z ELBLĄGA .Wstydzę się za obelgi jakimi obdarowałes wladze naszego miasta .Powinien ktoś po Twojemu czyli Pis-owsku dobrac Ci się do skóry .elblążanka
 • Z tego co widać to czepiacie się Adamusa. A ja go popieram. Dosyć rządów pana S. w ELblągu. Nasze miasto znowu pozostanie w tyle. Zobaczcie co się dzieje w kraju, jakie tam są wyniki wyborów na prezydenta miasta. W większości wygrali przedstwawiciele prawicowych ugrupowań, a w naszym mieście kolejne czerwone lata.przy okazji kolejnych wyborów samorządowych nie możemy pozbyć się czerwonych łap. Elbląg znowu będzie w tyle. Kiedy skończy się dekorowanie miasta w nowe, przebudowane skrzyżowania , a zacznie się otwieranie nowych miejsc pracy ? Kiedy zacznie się porządna praca naszych wielce pracowitych urzędników? Szkoda, że mamy tak ciemne społeczństwo w Elblągu, które wybiera to co było do tej pory - czyli zero perspektyw na kolejne lata. Narzekacie, że wam źle, a wybieracie dalej tych, którzy za to odpowiadają. Róbcie tak dalej, a Elbląg pozostanie miastem ludzi starszych, bo młodzi mają gdzieś takie życie jakie wiodą obecnie, wolą jechać na Wyspy i tam się błaźnić, ale błaźnić ale za nieporównywalnie większe pieniążki niż tutaj. Adamus racja!!!!!- komuniści niech spi.....ją do swojego dobrego wujka na wschód albo wszytkich do jednego wora i do kanału.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyboczek(2006-11-13)
 • Jak to jest ze w kraju gdzie prym wiedzie wiara katolicka,gdzie komuniści wyrządzili tyle krzywdy ludziom a teraz ukrywają sie pod płaszczem SLD i innych podobnych partii-piszę o czlonkach pamietających tamte czasy-mordowali,bili,poniżali ludzi,którzy byli katolikami,mieli inne poglądy,a teraz społeczeństwo tego kraju,naszego miasta wybiera ponownie na prezydenta Pana,który w latach 70 inwigilował Kościół Katolicki?Są na to dowody a więc proszę nie pisac,że to nie prawda ale proszę wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje?Większość inwestycji to knoty:nowe skrzyżowania gdzie nie mieszcza sie autobusy itp. pojazdy,most bez ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych,lodowisko gdzie łyżwiarze szybcy nie maja jak trenowac,a w tym sporcie mieliśmy duże osiągnięcia,ładne bloki to zostały wyremontowane za pieniądze wspólnot mieszkaniowych,Pan Prezydent mówi,ze stworzył nowe miejsca pracy w E.Lecrercu ale 300 osób straciło je w zakładach miesnych i gdzie tu jest równowaga?Port,który nie działa.kolej nadzalewowa,która nie działa akurat te dwie rzeczy mogłyby sie nawzajem uzupełniać jesli chodzi o rozwinięcie turystyki i chandlu morskiego w naszym regionie.Rosjanie już dawno byli zainteresowani współpraca z nami ale ktos to w urzzedzie pominął.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany wyborca(2006-11-13)
 • Przepraszam za bład w wyrazie handel,jestem tylko człowiekiem nie robi błędów ten co nic nie robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdegustowany wyborca(2006-11-13)
Reklama