UWAGA!

Ulica Konopnickiej pod wodą

 Elbląg, Ulica Konopnickiej pod wodą

Dzisiejsza poranna ulewa (24 sierpnia) spowodowała w kilku punktach miasta trudności komunikacyjne. Nasza Czytelniczka przysłała nam zdjęcia zrobione rano na ulicy Konopnickiej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego.

- Sytuacja powtarza się od lat - pisze Czytelniczka. - Przy silniejszych opadach deszczu - nie muszą one trwać długo, raczej liczy się intensywność - tworzy się całkiem spore jezioro. Atrakcja dla dzieci, które, jak wiadomo, w czasie deszczu się nudzą, i ogromny problem dla mieszkańców. Po pierwsze, wody jest na tyle dużo, że wlewa się do klatek schodowych bloku przy Konopnickiej 46-48, zalewa piwnice i ogródki. Na straż pożarną najpierw trzeba się dodzwonić, co w czasie burzy nie musi być łatwe, a jak już się uda, to i tak nigdy nie przyjeżdża. Co więcej, nie przyjeżdża nawet policja, a - jak widać na zdjęciach - kierowcy jeżdżą po chodnikach i trawnikach, skutecznie utrudniając ruch pieszych.
     Są też tacy, którzy na tych powodziach zarabiają. Wystarczy wyłowić kilka tablic rejestracyjnych i oddać je za kilka złotych zrozpaczonym kierowcom, którzy wracają już po deszczu... O ile mają czym, bo część tych samochodów staje na samym środku zatopionej ulicy i ani rusz dalej... Czy tak już zostanie?
     Pytanie to kierujemy do służb komunalnych.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama