UWAGA!

Umowa o współpracy z Estonią

 Elbląg, Szefowie służb granicznych Estonii i Polski
Szefowie służb granicznych Estonii i Polski (fot.W-MOSG).

Myślę, że to jest nowoczesne przejście graniczne nowej Unii Europejskiej - powiedział dyrektor generalny estońskiej Straży Granicznej, płk Roland Peets po wizycie w przejściu granicznym w Bezledach.

We wtorek 28 sierpnia w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej gościła delegacja Straży Granicznej z Estonii - informuje Agnieszka Golias, rzecznik W-MOSG. - W spotkaniu uczestniczyli: gen. bryg. SG Mirosław Kuśmierczak - komendant główny Straży Granicznej oraz płk Roland Peets - dyrektor generalny estońskiej Straży Granicznej wraz z osobami towarzyszącymi.
     Celem wizyty estońskiej delegacji była wymiana doświadczeń w zakresie ochrony granicy państwowej z Federacją Rosyjską. Podczas spotkania podkreślano specyfikę ochranianych przez oba państwa granic, bo zarówno dla Polski jak i Estonii granica z Rosją jest jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej. Wymiana doświadczeń w ochronie tych odcinków granicy jest tym cenniejsza, że od 1 stycznia 2008 r. Polska i Estonia będą w strefie Schengen.
     W trakcie wizyty delegacja odwiedziła Ośrodek Strzeżony dla Cudzoziemców i Areszt w Celu Wydalenia. Goście udali się również do Placówek Straży Granicznej w Sępopolu oraz Bezledach.
     Zwieńczeniem wizyty było podpisanie „Porozumienia o współpracy Straży Granicznej RP i Straży Granicznej Republiki Estońskiej w zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej”.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama