UWAGA!

Unia dzieciom

 Elbląg, Antoni Czyżyk prezentuje osiągnięcia Światowida.
Antoni Czyżyk prezentuje osiągnięcia Światowida.

W sobotę 18 listopada w Warszawie odbyła się konferencja pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka pt. „Środki i Programy Pomocowe Unii Europejskiej Na Rzecz Dzieci". Do udziału w spotkaniu zaproszony został także Światowid.

Konferencję, która miała na celu przedstawienie dostępnych programów oraz zaprezentowanie przykładów dobrej praktyki - możliwości realizacji projektów i wykorzystania istniejących środków na rzecz dzieci, otworzyła Ewa Sowińska - rzecznik praw dziecka.
     - W czasie spotkania omówione zostały poszczególne programy unijne oraz zaprezentowane przykłady praktycznego ich wykorzystania dla inicjatyw wspierających dzieci i młodzież - informuje Justyna Kozłowska-Dyrla z Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. - Światowid przedstawił projekt „Pomosty", który obejmuje organizację warsztatów i integracyjnych spotkań skierowanych właśnie do tej grupy docelowej. Zdaniem Ewy Sowińskiej, poziom wykorzystania środków i funduszy Unii Europejskiej na rzecz dzieci wciąż jest niezadowalający, a warto wnioskować o takie wsparcie, zwłaszcza, że w przyszłym roku fundusze unijne będą dużo wyższe. Odbyła się także dyskusja, która próbowała odpowiedzieć na pytania: co sprzyja wykorzystaniu, a co blokuje możliwości korzystania ze środków pomocowych, od czego zależy sukces projektu i jak sprawić, by programy w większym stopniu służyły dzieciom. Bo choć europejskie fundusze bardziej kładą nacisk na wyrównywanie różnic społecznych niż są bezpośrednio skierowane do dzieci, to od inwencji wnioskodawców zależy, w jaki sposób można je wykorzystać.
     W konferencji udział wzięli m.in. naukowcy, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych. Światowid prezentował się wśród sześciu innych wnioskodawców - był jedyną instytucją kultury zaproszoną do prezentacji swoich doświadczeń.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama