UWAGA!

Utrudnienia na drogach, czyli czas na kolejne remonty

 Elbląg, Nowe rondo będzie zamknięte dla ruchu przez dwa dni
Nowe rondo będzie zamknięte dla ruchu przez dwa dni (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Rozpoczynają się kolejne remonty dróg. Na kilku elbląskich ulicach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Przez dwa dni zamknięte będzie także skrzyżowanie ul. Niepodległości z Konopnickiej, gdzie powstało rondo.

Jak informuje Departament Dróg Urzędu Miejskiego w ciągu najbliższych siedmiu dni prace będą prowadzone na następujących ulicach:
       1. ul. Robotnicza (od al. Piłsudskiego do ul. Węgrowskiej) – zakończenie robót bitumicznych
       2. ul. Płk. Dąbka na wykonanych odcinkach - roboty brukarskie, prace wykończeniowe i porządkowe 
       3. ul. Korczaka- prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników), 
       4. ul. Obrońców Pokoju (od Robotniczej do Płk. Dąbka) - roboty brukarskie, prace wykończeniowe i porządkowe, 
       5. ul. Królewiecka - prace wykończeniowe i porządkowe 
       6. ul. Trybunalska - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe), 
       7. ul. Zielona - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe).
       Mogą one powodować tymczasowe utrudnienia w ruchu.
       Z kolei 15 i 16 października zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Niepodległości z Konopnickiej, gdzie powstało nowe rondo. Drogowcy planują w tym czasie ułożenie nawierzchni bitumicznej. - Nawierzchnia układana będzie na całej szerokości jezdni w obszarze ronda. Prace związane z układaniem nawierzchni na ul. Konopnickiej, na odcinku od Al. Piłsudskiego do ronda prowadzone będą połówkowo bez całkowitego zamykania jezdni – informuje Zarząd Dróg.
      
oprac. red. na podst. informacji nadesłanej

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląg postanowił zająć I miejsce (a może nawet ustanowić rekord Ginessa) w budowaniu najbardziej porąbanych. To tak zwane rondo nerkowe na skrzyżowaniu Konopnickiej i 35 lecia PRL czyli Niepodległości nawet dla mnie jest niespodzianką, chociaż w wielu miejscach na świecie jeździłem po berecie. Hero (Heronim Zabiełło)
 • rondo na Konopnickiej. Jeden wielki bajzel, kupy piachu, rozwalone chodniki, materiały gdzie popadnie. Kiedy tego koniec ?
 • zamiast ronda na konopnickiej i niepodległościi to bardziej by się przydało na skrzyżowaniu łęczyckiej rawskiej Grottgera
 • dlaczego prace budowlane na Konopnickiej tak sie slimacza??? Kiedy zakonczenie??? Jak dlugo jeszcze bedziemy jezdzic po placu budowy??
 • Chcieli wykonawcy jako tako dotrzymać terminu aby "rondo" było przejezdne. Ale nie obwieścili miastu i jego ludności, ze ten przejazd będzie w takich koszmarach się odbywał. Ale o co chodzi ? Przejazd jest? Jest! Koniec świata mości panowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  stroskany(2016-10-13)
 • taktak. .. .pier. .. .. lą się z tą konopnicką od wakacji. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  maniek77(2016-10-13)
 • Sytuacja z dziś 13.10 wydaje się że trwają przygotowania to położenia nowej nawierzchni. Jedynie dziury przy studzienkach kanalizacyjnych posiadają właściwe oznaczenia ostrzegające przed dziurami w jezdni. Miejsca gdzie nowa nawierzchnia łączyć będzie się ze "starą" (sąsiednich ulic) poprzedzają uskoki wysokości ok 10 cm przejazd po czymś takim nawet 50 km/h (zaznaczam że na terenie prowadzonych prac nie ma ograniczenia prędkości poniżej 50 km) może spowodować urwanie zawieszenia. Jeżeli czyta to ktoś mądrzejszy ode mnie w kwestiach inżynierskich to ja się pytam jak oceniacie tą sytuację? na jaką sumę opiewa polisa ubezpieczeniowa wykonawcy że za nic ma szkody jakie mogą wystąpić po pokonaniu takiego terenu autem osobowym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Blokers(2016-10-13)
 • Rondo jest okrągłe a to co powstaje na Konopnickiej nie można nazwać rondem bo nie jest w kształcie koła, więc jak to się ma do przepisów o ruchu drogowym.
 • To co się dzieje na KONOPNICKIEJ trudno nawet nazwać bałaganem, co na to urzędnicy ?!!
 • "Rondo" wcale nie musi być okrągłe. O tym, czy jest to skrzyżowanie z ruchem okrężnym decyduje jego oznakowanie. Np. w Kielcach są "ronda" kwadratowe i jest git, nikt nie płacze i zębami nie zgrzyta, jak nie przymierzając niektórzy elbląscy malkontenci.
 • Przejezdność tego ronda zabezpieczono, a co w sprawie pieszych, ile jeszcze chodzenia po żwirze, kamieniach i piasku ?
 • Ludzie ! Skąd u was tyle zaciekłości i braku porozumiewania się ? Wszystko na nie. Przecież nikt złośliwie tego nie robi. Zachodzą sytuacje nie przewidziane. Nic się nie robi, żle. Jak robią. też żle. Prawda jest taka, że Polakowi jeszcze nikt nie dogodził. Nasza cecha narodowa - malkontenctwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  7
  siwolec51(2016-10-13)
Reklama