UWAGA!

Uwaga nadwaga

2012-10-03
07:00

Nadmiar obowiązków, stres, szybkie tempo pracy, a przede wszystkim niewłaściwa dieta są najczęstszą przyczyną problemów z nadwagą i otyłością. Statystyki są alarmujące – już przeszło połowa Polaków ma problemy z nadwagą, a coraz częściej problem ten dotyka dzieci.

Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, nadciśnienie, cukrzyca typu II, to tylko część zagrożeń wynikających z otyłości, która została uznana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku.
       Podstawą walki z otyłością jest zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy wybierać zbilansowane diety, oparte na zasadach zdrowego odżywania. W tym celu warto skorzystać z pomocy dietetyka, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz specjalistycznych badań dopasuje indywidualną kurację odchudzającą, uwzględniając m.in. wiek, przebyte choroby, styl życia, a także upodobania smakowe. Specjalista ds. żywienia uczy prawidłowych zasad odżywania, dzięki którym po zakończonej kuracji odchudzającej unikniemy efektu jo-jo. Wraz ze zmianą nawyków żywieniowych należy zadbać o aktywność fizyczną , co będzie najlepszym uzupełnieniem diety.
       Celem Ogólnopolskiej kampanii „Uwaga nadwaga” jest przybliżenie problemu nadwagi i otyłości oraz związanych z nimi konsekwencjami zdrowotnymi.
       W czasie trwania kampanii w dniach 17 września – 30 listopada w Centrum Dietetycznym Naturhouse będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem, połączonych z pomiarami anropometrycznymi oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Każdy, kto odwiedzi Naturhouse otrzyma specjalne poradniki zawierające cenne wskazówki żywieniowe.
       Program „Uwaga nadwaga” został objęty patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Więcej informacji o akcji można uzyskać na stronie organizatora: www.naturhouse-polska.pl.
      
       Aby umówić się na bezpłatną konsultację wystarczy zadzwonić:
       Centrum Dietetyczne Naturhouse
       Elbląg, ul. Bałuckiego 9A
       tel. 55 236 36 10
       tel. kom. 500 164 057
       email: elblag.baluckiego@naturhouse-polska.com
       http://www.naturhouse-polska.pl.
      

       Godziny otwarcia:
       poniedziałek - środa: 11 - 19
       czwartek - piątek: 8 – 16.
      

 


      

------------ Reklama --------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej