UWAGA!

Uwaga, skradziono szczepionki

Policja w całej Polsce ostrzega przed kupowaniem szczepionek z niewiadomego źródła pochodzenia. Niewłaściwie użyte mogą wywołać liczne powikłania a nawet śmierć.

W nocy z 6 na 7 grudnia z punktu szczepień NZOZ „Partner” w Kielcach skradziono szczepionki. Były to między innymi szczepionki: Hiberix - na zapalenie opon mózgowych (w tekturowym opakowaniu z niebieskim napisem), Infonrix–DTPa – na błonicę, szczepionka na krztusiec, chorobę Heinego Medina oraz Accularami – bezpieczny dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.
     Niewłaściwie przechowywane szczepionki mogą wywołać ciężkie powikłania a nawet spowodować śmierć. Przedostanie się ich do wód gruntowych może skutkować wywołaniem epidemii chorób na danym terenie. Ostrzegamy więc przed kupowaniem szczepionek poza aptekami, zakładami służby zdrowia i stacjami sanitarno-epidemiologicznymi.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chyba: "użycie niewłaściwie przechowywanych szczepionek..."
 • oj czepiasz sie :)
 • Każdy orze jak może!!! nie pochwalam tego, co robia ci ludzie, ale jak tu inaczej zarobic? niech się panstwo zastanowi uchwalając swoje madre ustawy!!!! ludzie kradna bo chca zarobic!!! paru z nich nie ma co do ust włożyć!!! prawda panowie posłowie?? ale polecam robic w konia posłów niż robic w jelenia niewinnych ludzi!!! wstydzcie się!!!
 • Te twoje wypociny "szok" to chyba po paru głębszych. Trudno powiedzieć, czy takie uszwankowanie mentalne to się do leczenia nadaje. Wytrzeźwiej i potem wygłaszaj odrobinę mądrzejsze sentencje. I nie nadużywaj wykrzykników, bo z takimi opiniami to powinno się raczej samemu sobie knebel od czasu do czasu wkładać w otwór gębowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławek(2005-12-11)
 • Szok ma racje, w tym kraju gorzej byc juz nie moze, jedynym, ktorzy nie maja powodow do zmartwien to politycy i cwaniacy. Gdyby rzadzacy pomysleli czasem po co sa to moze nie byloby takich zdarzen.
 • "Szok ma rację" - podaj człowieku adres i godziny, w czasie których nie będzie cię z domu. Złodzieje będa mieli Twoje pozwolenie, aby Cię obrobić. Wszak razem z "szokiem" pozwalacie na to, iż "obiektywne okoliczności" mogą usprawedliwaić złodziejstwo. Lecz się obywatelu. Najlepiej razem z "szokiem". Tylko czy wasze lecznie to nie jest wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławek(2005-12-13)
Reklama