UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

VI Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła”

 
Elbląg, VI Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła”
(fot. nadesłane)

Od sześciu lat Starostwo Powiatowe w Elblągu organizuje w grudniu konferencje podsumowujące realizację działań w ramach programu „Bezpieczny powiat elbląski” w segmencie pn. „Bezpieczna szkoła”.

Tegoroczna konferencja odbyła się 14 grudnia w Zespole Szkół w Pasłęku, a wzięli w niej udział dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu elbląskiego, nauczyciele, pedagodzy szkolni, przedstawiciele samorządów uczniowskich i rodzice uczniów.
       Podczas konferencji został zaprezentowany spektakl profilaktyczno-edukacyjny pt. „Majowe konwalie” w wykonaniu aktorów scen trójmiejskich. Po poruszającym spektaklu odbyło się spotkanie z psycholog zajmująca się terapią uzależnień wśród młodzieży.
       Marcelina Tatarynowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku zaprezentowała wyniki badań ankietowych uczniów I i II klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu elbląskiego. Badaniami objęto 15 szkół i 1614 uczniów. Wynika z nich, że 84% respondentów czuje się w swoich szkołach bezpiecznie. Nadal dominującą formą przemocy w szkołach jest agresja werbalna. Niepokoi fakt, że aż 63% badanych nie stanęło w obronie osób krzywdzonych.
       Marek Cieślak, kierownik Policyjnej Izby Dziecka KM Policji w Elblągu, omówił występujące zjawiska patologiczne, przejawy demoralizacji i przestępczości nieletnich na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, dokonała podsumowania realizacji programu „Bezpieczna szkoła” w roku 2011 w oparciu o sprawozdania złożone przez poszczególne placówki oświatowe i inne jednostki realizujące program.
       Bieżące informacje związane z problematyką bezpieczeństwa w szkołach przekazała na zakończenie konferencji Joanna Żbikowska, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama