UWAGA!

W Elblągu najniższa

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych w Elblągu zanotowano najniższą frekwencję w województwie - zaledwie 38,2 proc.

W województwie warmińsko-mazurskim frekwencja była niezła - 46,99 proc. (najwyższa była w woj. świętokrzyskim - 50,24 proc.).
     W naszym województwie najwyższą frekwencję zanotowano w powiecie szczycieńskim - 53,35 proc., najniższą w Elblągu - 38,2 proc. W Olsztynie wyniosła ona 44,08 proc., w powiecie elbląskim - 46,24 proc., w powiecie braniewskim - 52,26 proc.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tak w Szkole tu kiedyś uczono patrotyzmu. NIECH zyje młodość
 • Większość moich znajomych wyjechała za granicę.
 • Poszedłem na wybory choć nie miałem zamiaru, na listy partyjne nie głosowałem jedynie na prezydenta choć i tu wybór postaci był mizerny, poza wiekiem niewiele się od siebie róźnili. Programy niemalże identyczne, sposóby na rozwiązanie największych problemów miasta - żadne, poprawność polityczna debat prezydenckich aż się z nich wylewała, bezbarwność to ich główna cecha. Czy naprawdę w tak dużym mieście nie ma nikogo kto jest ambitny, żądny władzy i ma swoją wizję rozwoju dla obywateli i regionu i nie przypomina swoją facjtą PRL-u? Dlaczego mając w E-gu 25 radnych nie można podzielić miasta na 25 okręgów i wybierać tych co zdobędą w nich najwięcej głosów. Czy tak, istotnie demokratycznie wybrana rada nie powinna ogłosić konkursu na zarządzanie miastem i z niego wybrać kandydata rokrocznie go rozliczając ze zleconych zadań? Było by zdecydowanie taniej niż dziś i napewno mniej posądzeń o korupcję i układy. Utopia? Pewnie tak jak długo będziemy tak myśleć i tak wybierać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Atomek9(2006-11-14)
 • Jeszcze się dziwią?!Dajcie ludziom pożądną prace za godne pieniądze,dajcie młodym szanse na start,niech z Elbląga zniknie dyskryminacja ludzi troszkę "Brzydszych",gdzie prace zawsze dostają te "Naj",niech pracodawcy docenią ludzi niepełnosprawnych oni też chcą żyć!.Potem wymagajcie aby było dobrze!Bardzo dobrze że taka niska frekfencja,niech zobaczą co zostało tu w mieście,same osoby starsze,ludzie mają gdzieś prace za 400zł i prace na czarno,ludzie mają dość chamstwa u pracodawców,słowa powiedziec nie można bo odrazu na bruk.Macie racje wyjedźmy wszyscy,na zachodzie przynajmiej cenią Polaka a Polak wie co to jest szacunek i godny pieniądz za ich pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Diablica27(2006-11-14)
 • Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota. Z tym że, co do tego pierwszego, to nie jestem pewien.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2006-11-14)
 • Aborygen jak cytujesz to nie zapomnij "..." wstawić bo ktoś jeszcze pomyśli że Ty inteligentny jestes. A i nazwisko cytowanego by się zdało ( np. A.Einstein...)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zaratustra(2006-11-14)
 • Nie przejmuj się Człeku wyżej - Aborygen od czasu, gdy dostał wyrzuconym przez siebie bumerangiem w czaszkę, nieustannie bredzi....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Canbera.(2006-11-14)
 • eo
 • To były moje pierwsze i ostatnie wybory. Na marne szłem na te wybory, tylko zmokłem. Myślałem że choć w tym roku ludzie przejżą na oczy i wybiorą kogoś innego na prezyde, no ale widzę ża nadal są ślepi i nie zauważają co w naszym mieście się dzieje. Inne miasta podobnej wielkości do naszego, zostawiły nas daleko w tyle. I z każdym rokiem coraz bardziej stajemy się opuźnionym w rozwoju miastem, w porównaniu z innymi. A szkoda bo nasze miasto mogło by być 1000 krotnie atrakcyjniejszym miastem dla przedsiębiorców i turystów.
 • A po co mieli iść na wybory jak i tak wiedzieli kto ponownie zostanie prezydentem, a radni teraz to już tylko jego nieistotne tło!:)
 • Czy trzeba jeszcze innych argumentów jak wielkie poparcie ma prezydent w Elblagu. Tylko twardy elektorat a reszta jak zwykle - "mój głos i tak nic nie zmieni".
 • Pani Gelert chyba nie wie co zrobiła. Zgodnie z prawem musi zrezygnować z senatora, nie ma prawa wyboru. Jeżeli startuje sie do sejmu lub senatu z pozycji samorządowca to można wybrać czym sie chce zostać. Nigdy odwrotnie. Gratuluję byłej Pani Senator znajomości prawa. Cha, cha, cha !!!!
Reklama