UWAGA!

W kwiatowych dekoracjach jesteśmy mocni

 
Elbląg, Jedna z kompozycji kwiatowych przy ul. Hetmańskiej
Jedna z kompozycji kwiatowych przy ul. Hetmańskiej (fot. Zarząd Zieleni Miejskiej)

Elbląg może się pochwalić jednymi z najpiękniejszych dekoracji kwiatowych w kraju. Nasze miasto zajęło drugie miejsce w konkursie organizowanym przez branżowy portal komunalny. Wyprzedziło m.in. Łódź, Warszawę, Kraków czy Gdańsk.

W konkursie organizowanym przez Portal Komunalny rywalizowało 16 miast, które zaprezentowały dekoracje kwiatowe wykonane w parkach, na skwerach, przy ulicach. Elbląskie dekoracje wykonał Zarząd Zieleni Miejskiej, zgłaszając do konkursu prace z ul. Hetmańskiej, 1 Maja czy Czerwonego Krzyża. W plebiscycie oddano ponad 40 tysięcy głosów. Wygrał Nowy Sącz, drugie miejsce zajął Elbląg, a trzecie Poznań. Na kolejnych lokatach znalazły się m.in.: Piła, Białystok, Gdańsk, Kraków czy Warszawa.
       Elbląskie dekoracje kwiatowe nawiązują w tym roku do słów piosenek Beatlesów. Na przykład na placu Jagiellończyka jest to cytat „All you need is love”. Obok kwiecistego herbu Elbląga na pasażu przy ul. Hetmańskiej znajduje się pacyfka, symbol pokoju. Z kolei na placu Dworcowym powstał kwiatowy kompas, którego wskazówki mają kształt serc. Wśród kwiatów, które tworzą te kompozycje, znalazły się begonie, żeniszki, aksamitki, santoliny oraz mrozy. Przy dobrych warunkach atmosferycznych mają kwitnąć do listopada.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama