UWAGA!

W niedzielę Giełda Kolekcjonerów

 Elbląg, Kolekcja medali
Kolekcja medali (fot. Ewa Trocka).

W niedzielę 15 października Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz elbląski Klub Kolekcjonerów „Antyk” zapraszają na kolejną Giełdę Kolekcjonerów.

Kolekcjonerstwo może być pasją całego życia. Tak stało się w przypadku Walerego C. Amrogowicza, zasłużonego dla Pomorza patrioty i społecznika, a przy tym wielkiego miłośnika i zbieracza zabytków kultury materialnej, szczególnie numizmatów z czasów antycznych po nowożytne. Niezwykłą kolekcję, którą gromadził przez całe swoje życie, można obecnie oglądać w elbląskim Muzeum, a pasję kolekcjonerską w każdym z nas rozbudzi być może niedzielna Giełda Kolekcjonerów.
     Impreza, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta, przyciąga za każdym do elbląskiego Muzeum miłośników pięknych i starych przedmiotów. W trakcie trwania giełdy można kupić, wymienić lub wycenić przedmioty codziennego użytku - porcelanowe filiżanki i talerze, stare szkła użytkowe, zegary, przedmioty wykonane ze srebra czy obrazy.
     Dla kolekcjonerów duża gratką są natomiast bogate kolekcje znaczków, medali, etykiet, plakiet czy monet prezentowane w trakcie imprezy.
     Organizatorzy zapraszają wszystkich elblążan do elbląskiego Muzeum w godz. od 10 do 14. Dodatkową atrakcją niedzielnych targów jest możliwość bezpłatnego obejrzenia w tym dniu wszystkich ekspozycji prezentowanych aktualnie w Muzeum.
     
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Polecam wystawę, która skłania do refleksji takowej - oto co mógł zebrać przd wojną urzędnik (w zasadzie średniego szczebla) za swoją pensję i kto dziś może sobie pozwolić na podobne kolekcje ? No niestety nie są to zwykle ludzie tak czystego charakteru i serca jak ów kolekcjoner.
 • bardzo łatwo opluć nawet w ciemno,Przyklad jak wyżej.
 • wez zimny prysznic
 • Mam kolekcje fajek, od zwykłej antycznej lulki z XVII wieku do potężnej szklanej lokomotywy. Moge zawitac na impreze ale to jest tylko na wystawe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Legalize(2006-10-11)
Reklama