UWAGA!

W Rynie chcą zmieniać nazwy

Dziś i jutro (3 i 4 września) w Rynie odbywają się XVII Zgromadzenie Ogólne Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konwent Przewodniczących Sejmików RP. Mowa będzie tam o programach unijnych, rozwoju turystyki, ale też o zmianie nazewnictwa organów władzy terenowej.

- Dla samorządowców najważniejszy obecnie temat to realizacja programów unijnych, wśród nich oczywiście regionalnych programów operacyjnych, za które odpowiedzialne są samorządy województw - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Będziemy także rozmawiać o kierunkach rozwoju produktów turystycznych w kontekście brandingu narodowego, a my przedstawimy swoją prezentację w kontekście brandingu regionalnego, z uwzględnieniem naszych planów promocyjnych udziału w II etapie konkursu „New7Wonders”.
       Drugi dzień zgromadzenia ogólnego Związku Województw RP będzie poświęcony programowi przygotowań Rzeczypospolitej Polskiej do objęcia i sprawowania przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.
       Przewodniczący Sejmików Wojewódzkich będą rozmawiać między innymi o zmianach nazewnictwa w samorządach wojewódzkich. - Na forum w Krakowie, które odbyło się w październiku 2008 roku, przyjęliśmy wspólne stanowisko, w którym uznaliśmy za konieczne dokonanie zmiany nazewnictwa funkcji pełnionych w organach samorządu województwa - mówi Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Mając na uwadze tradycje ustrojowe Rzeczypospolitej Polskiej, uwarunkowania prawne oraz w trosce o społeczną czytelność nazewnictwa organów administracji publicznej, zmiany są potrzebne.
       Przedstawiciele Sejmików Województw z całej Polski postulują następujące zmiany:
       - Marszałek Województwa ma nazywać się Wojewoda
       - Sejmik Województwa ma nazywać się Sejm Województwa
       - Przewodniczący Sejmiku Województwa ma nazywać się Marszałek Sejmu Województwa
       - Wojewoda ma nazywać się Minister do spraw Województwa.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama