UWAGA!

W szkole będzie nawet musztra

 Elbląg, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych (fot. Paweł Serocki).

Nowy rok szkolny przyniesie same nowości. Po pierwsze - mundurki, po drugie - w gimnazjach dodatkowe lekcje matematyki i fizyki, po trzecie - nowe klasy autorskie o profilu wojskowym. A to jeszcze nie wszystko.

Dzwonek lekcyjny zaskoczy niejednego ucznia, który dopiero rozpocznie naukę w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Szkoła ma na swoim koncie kilka innowacyjnych pomysłów, w tym roku utworzyła dwie klasy autorskie, między innymi o profilu wojskowym.
     - Uczniowie podczas zajęć z przysposobienia obronnego będą uczyć się podstaw obronności, zagrożeń cywilizacyjnych, postępowania w razie katastrof, jak również będą poznawać historię 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Będą poznawać struktury wojskowe, uczestniczyć w musztrach, we wszelkich zajęciach i uroczystościach związanych ze świętami i dywizji, i naszej szkoły - zapowiada Grażyna Chrostek-Żugaj, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu.
     Nie w mundurach, a w mundurkach od tego roku do szkoły chodzić będą uczniowie podstawówek i gimnazjów. Szkolni kreatorzy mody prześcigali się w pomysłach.
     - W tym roku większość szkół zdecydowała się na wprowadzenie kamizelek w różnym kolorze: granatowym, zielonym, szarym, czarnym. Sporo szkół wprowadza jednolity strój w postaci koszulek polo dla chłopców i jednolitych bluz dla dziewcząt - mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.
     W klasach I-III szkół podstawowych wprowadzono obowiązkową naukę języka angielskiego. Uczniom gimnazjów zwiększono o cztery godziny tygodniowo liczbę lekcji matematyki i fizyki, również z przedmiotów ścisłych w większości szkół prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne. W gimnazjach zostali zatrudnieni psychologowie, a we wszystkich szkołach wprowadzono dodatkową godzinę wychowawczą.
     O bezpieczeństwo uczniów jak co roku dbać będą elbląscy policjanci podczas akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”. - Będziemy kontrolować szczególnie drogi dojazdowe do szkół, gimbusy, a także prywatne samochody, którymi są dowożone dzieci: czy pasażerowie mają zapięte pasy, czy najmłodsze dzieci siedzą w fotelkach - zapowiada Paweł Mirys z sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Będziemy także obserwować przejścia dla pieszych. Wszystko po to, by dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły.
     I na koniec dobra informacja dla wszystkich uczniów: w tym roku szkoła rozpoczyna się 3 września, przed wami jeszcze cały weekend wakacji.
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • matko, idiotyzm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gimnazjalistka 006(2007-08-29)
 • tak tak i jeszcze uczniowie na terenie szkoly beda poruszac sie caly czas krokiem defiladowym ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na prawo..PATRZ!(2007-08-29)
 • Chyba czegoś nie zrozumieliście w tym artykule, jeśli nie chcesz to nie musisz wybierać takiego profilu klasy. Dla waszej informacji wybierając szkołę średnia masz szeroki wybór co do profilu klasy. Na pewno znajdą się ludzie, których interesuje akurat ten kierunek, świadczy to o tym, że na jedno miejsce do takiej klasy pchało się ponad 10 ludzi. To nie jest obowiązkowe, nie chcesz to nie idź. nie zrozumiałeś arykułu to przeczytaj jeszcze raz...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Yoshua(2007-08-30)
 • Ciekawe czy bedzie profil artystyczny :) taa tutaj we wisoce elblag niemozliwe :) tylko jakies wojsko prosto do iraku i do trumny :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  monika e(2007-08-30)
 • Gdy byłem chłopcem chciałem być żołnierzem :-) - oby niektórzy niie zdziwili sie że chętnych do klasy o takim profilu bedzie wiecej niż miejsc. W końcu nie kazdy ma artystyczną duszę.
 • ja bylam w klasie o profilu artystycznym-jestem bezrobotna, czyli umre smiercia glodową, wolałabym od kuli w iraq
 • no i dobrze a to co do gimnazjalistki za dobrze ma co niech wie co to oznacza. przynajmniej nikt nie bedzie sie wyroznial.
 • Szkoda ze tak pozno o tym mowia.Chce zostac policjantka i takie cos by sie przydało.:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozczarowana(2007-08-30)
 • A pomniczek zdrajcy Krasickiego jeszcze tam stoi....
 • I dobrze że śa takie klasy z elementami wojskowymi bo chce wkroczyć w szeregi mundurowych a najprawdopodobniej wojska
 • pogieło ich!?? nie dość że mam w gimnazjum 5 godzin matmy i 3 fizy to dodoatkowo mam jeszcze mieć tego więcej? ! ja lubie fize ale niech ci co to wymyślili niech sami siedzą po 7 godzin w szkole i w dodatku jesli mają w gimnazjum na takie godziny jak np. 13.30 do 16.50 to już jest patologia :/ nie wyrobią długo... żal takie rzeczy to tylko w Polsce... :/
 • PISSS jednym słowem! moi państwo rzeczpospolita państwem rygoru i dyscypliny xDDD
Reklama