UWAGA!

W wieczór Trzech Króli

Elbląg, Nagrodę z rąk Henryka Słoniny odbiera Ryszard Tomczyk
Nagrodę z rąk Henryka Słoniny odbiera Ryszard Tomczyk (fot. Henryk Myśliński).

W piątek, w Wieczór Trzech Króli, prezydent Elbląga Henryk Słonina tradycyjnie wręczył nagrody osobom oraz instytucjom, które w minionym roku szczególnie zasłużyły się miastu. Laureaci otrzymali okolicznościowe statuetki oraz nagrody pieniężne. Zobacz fotoreportaż Nagrody Prezydenta Elbląga .

W tym roku prezydent Henryk Słonina w kategorii oświaty przyznał nagrodę Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1. Za działalność gospodarczą uhonorował firmę Pujan, produkującą szkło artystyczne i witraże. W dziedzinie sportu nagrodę otrzymali piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg, zaś w dziedzinie ochrony zdrowia Elbląskie Amazonki oraz radiolog dr Zygmunt Słabkowski. Statuetkę odebrał także elbląski literat i krytyk teatralny Ryszard Tomczyk. W kategorii zwanej „Inne” nagrodę i statuetkę otrzymali wydawcy Tygodnia w Elblągu: Krystyna i Bogdan Przybylscy. Prezydent przyznał też nagrodę specjalną - otrzymał ją Roman Korzeniowski, dyrektor elbląskiego Browaru.
     Historia nagród jest dosyć długa. Po raz pierwszy zostały wręczone za 1991 rok. Dotychczas przyznano 97 nagród: 61 indywidualnych, 34 zespołowe i honorowe oraz dwie nagrody specjalne.
     Uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Elbląga odbyła się w Galerii El o godz. 17. Tuż po niej rozpoczął się Koncert Noworoczny - wystąpiła Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Staniszewskiego.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzięki za informację o godz.17.05.Jestescie wyjątkowo szybcy.Trzymac tak cały 2006 rok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ślimak(2006-01-06)
 • do Anonima: Daruj Sobie te zlosliwosc. Zazdrosc?! al
 • A gdzie tam zazdrosc, na cale szczescie nie wszystko mozna kupic za pieniadze :) pozdrawiam
 • a Pan Korzeniowski to za co..za rozwalenie elbląskiego browaru, za to że tylu pracowników poszło na bruk, że tyle rodzin straciło źródło dochodu, że tylko po układach rodzinnych ludzie zostali w robocie...za to że z jednej z najwięksych firm w regionie zrobiła sie bida z nędzą a pan Korzeniowski spija piankę z Żywca...takich ogórasów trzeba zamknąć a nie nagradzać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ELBLĄŻAK(2006-01-06)
 • A ja byłem...i słyszałem...tą "o zgrozo" elbląską orkiestrunię kameralną ....żenujące wykonania bądz co bądz prostych i miłych kolęd i utworów operetkowych.W Elblągu ludzie tez mają uszy i gust muzyczny...niektórzy jak widać inny.I komu przeszkadzał znający sie na rzeczy i ambitny poprzedni dyrygent orkiestry,która jeszcze rok temu była prawdziwą Orkiestrą???!!!Było za ambitnie?...tylko dla kogo?:dla publiczności czy dla niektórych muzyków?Odpowiedzcie sobie sami....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MAngelo(2006-01-06)
 • Rzeczywiście, gdyby zaczęto dawać nagrody "z klucza" jak np. obecnie dla p. Korzeniowskiego, za to "że jest, że żyje, że ma pod sobą jeden z większych zakładów w mieście", to po paru latach zabrakło by takim nie tylko miejsc na medale na garniturach, ale nawet na piżamach! Oj nieładnie Panie Prezydencie - dlaczego naśladuje Pan "eks-prezia" Aleksandra K.?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obecnynauroczyst.(2006-01-06)
 • najwyższy poziom sportowy prezentują bokser Pryczek, pływacy Jedynki i dwoje zawodników z Delfina 2, ponadto triathlonista Marcin Florek - ale ten już tylko czasem powraca do miasta, do rodziny. Reszta jest daleko w polu. I rzecz w tym, by ktoś potrafił to obiektywnie ocenić. Prezydent dał nagrody tym, którzy poprosili o to. Ale nic w tym złego.
 • MAngelo...tę, nie tą....a tak poza tym- odrobina obiektywizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła;) Poza wszystkim...viola w rękę i do dzieła;) z solistami operowymi, albo jakikolwiek instrument w temperaturze 12 stopni Celsjusza;) Co do Mariusza-muzykom nie przeszkadzał z pewnością:P...I nie szczuj publiczności Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, doceń finanse, które WRESZCIE się znalazły:)
 • informacja nie pełna, nagrody wręczone w kręgu zaufanych, koncert żenujący-jaki organizator taki koncert, cóż takiego wybraliśmy-nigdy więcej takich błędów
 • anta...polonistką jesteś czy co?i dlaczego mam doceniać finanse, mi nikt za słuchanie nie płaci,a szkoda:(Ale skoro tak sądzisz to pewnie było warto marznąć i robic z siebie pośmiewisko, bo jak mniemam grasz w tej orkiestrze.Gratulacje i powodzenia pod taka batutą! Towarzystwo wzajemnej adoracji...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mangelo(2006-01-07)
 • Dobrze że tak pózno napisali o impreżie.To co napisali uczestnicy to lepiej słuchac Ojca Rydzyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ślimak(2006-01-07)
 • dlaczego muzycy marzli w galerii zamiast grać w przyzwoitej sali
Reklama