UWAGA!

Wakaty w policji

Najprawdopodobniej tylko cztery osoby zostaną zatrudnione jako policjanci w elbląskiej komendzie, bo zaledwie tylu elblążan pomyślnie przeszło trudne testy kwalifikacyjne opracowane przez Komendę Główną Policji. W całym województwie warmińsko-mazurskim 2200 osób starało się o pracę w policji, a testy zdało tylko 50.

Taka sytuacja oznacza, że w elbląskiej policji w roku 2006 może być nawet około 40 wakatów.
     - Trudno oceniać kryteria, według których przeprowadzano nabór, ale na podstawie naszej komendy uważam, że był on prowadzony prawidłowo - mówi Czesław Karpowicz, szef zespołu kadr elbląskiej komendy policji. W związku z tym mamy jednak problem, bo zespół doboru kadr z Olsztyna daje nam tylko cztery osoby. Do tego trzeba dodać jeszcze planowane odejścia na emerytury, renty i przeniesienia do innych jednostek.
     W elbląskiej policji brakuje funkcjonariuszy na stanowiska podstawowe - głównie w służbach patrolowych pieszych i zmotoryzowanych. Komisarz Andrzej Zielonka, zastępca komendanta elbląskiej policji uspokaja jednak: - Mimo takiej sytuacji nie ma powodu do obaw o bezpieczeństwo mieszkańców. Zapewniamy je niezależnie od wszystkiego.
     Według komisarza, odejścia z pracy odbywają się sukcesywnie w ciągu całego roku, a na zwolnione miejsca będą przyjmowani nowi funkcjonariusze z kolejnego naboru.
     Czterej nowi funkcjonariusze elbląskiej policji zaczną pracę po nowym roku.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kochani koledzy czekam na odpowiedz do 15.12.2005r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pomowiony(2005-12-08)
 • mam nadzieje ze jutro oglosza oficjalna liste...bede na niej:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  policjant(2005-12-08)
 • A moim zdaniem to jest śmieszne...a wręcz żałosne co nasi przedstawiciele elbląga sobą prezętują i pózniej wyjdzie ci taka łamaga na miasto w mundurze i nic ci nie pomoże bo sam sie pewnie boi i taka jest prawda...ja sama chcę zostac policjantką i mam nadzieję że mi się uda ... pozdrowienia dla niedoszłych policjantów...jesteście śmieszni hehehhe....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agnieszka1b(2005-12-08)
 • A moim zdaniem śmieszne jest to, co szanowna pani Agnieszka sobą reprezentuje (tak, tak, przez "zen", nie "zę"), oby jak najmniej było w szeregach służb państwowych takich ignorantów, analfabetów i innych niewydolnych intelektualnie... Policjant to nie tylko szybkostrzelny prędkobiegacz, ale i człowiek, który powinien mieć oczy, serce, umysł i trochę kultury.
 • te cierpkie uwagi o kulturze raczej nie swiadcza
 • I b. słusznie, że jest taka selekcja, gdyż nie potrzeba w policji niedołęgów fizycznych i umysłowych, a nawet przestępców - jak pokazała sprawa dwóch braci - zbrodniarzy, którzy dla samochodu zamordowali taksówkarza. W takich przypadkach winno się wracać do kadr i ustalać, kto i w jaki sposób przyjął do pracy w policji takie osoby i wyciągać konsekwencje karne wobec tzw. kadrowców (od siedmiu boleści). Bogu dzięki, że tak się obecnie dzieje, że nabór jest tak dalece selektywny. Bowiem w dziejach elbląskiej policji było już tak, że główni reformatorzy - związkowi tej policji po 1989 roku okazali się przestępcami, jeden "reformator" trafił do więzienia, a drugi okazał się od początku do końca psychopatą. No ale w tamtych czasach Komendantem Głównym był kpt. Hula z Gliwic, o którym mówiono, że "po Warszawie hula, wódę pije, a wątroba mu gnije". Zawsze jest tak, że jak się gotuje wodę na zupę i w stosownym momencie nie zbierze się fusów, to później je się zupę z tymi fusami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  St.Stójkowy(2005-12-09)
 • lepszych czterech dobrych policjantow z prawdziwego zdarzenia niz czterdziestu popaprancow co mysla ze im wszystko wolno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophrooo(2005-12-09)
 • skoro jest taka selekcja, to gdzie ta "smietanka", ktora wybrali? czemu do tej pory nie znaleziono samochodu i sprawcy wypadku, do którego doszło w zeszłym roku na 1000-lecia - zginał wtedy młody człowiek??? maja zdjecia itd... ja i tak wiem swoje, to nie ludzi złych przyjmuja, oni źli sie staja, jak pracuja w policji - tam im dopiero palma odbija, bo wykonujac taki zawód, powinni byc pod stała obserwacja psychologów!!! zadna selekcja nie pomoze, bo ta praca sprawia, ze staja sie bezkarni, zmeczeni, nerwowi, agresywni i nieczuli... niektórych to nawet szkoda, ale jest to specyficzne srodowisko, a linia dzielaca policjanta od przestepcy jest b. cienka i czasami nie wiadomo, czy to jeszcze policjant, czy juz przestepca?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  psycholog(2005-12-09)
 • Drogi Niepodpisany. Cierpkie uwagi nie świadczą również o BRAKU kultury :-) Nie mylmy pojęć. Dowodem braku kultury byłyby raczej: wyzwiska, obelżywe zwroty, kalumnie, itp. Cierpkie, czy nawet kąśliwe uwagi nabierają zaś szczególnej zasadności, gdy mają na widoku cel dydaktyczny. Na "pocieszenie" dodam, iż nie wierzę (niestety) w ich wysoką skuteczność. Proszę nie odnosić mojej wypowiedzi do nikogo osobiście, ale na podstawie obserwacji własnych dochodzę do wniosku, że na buraka poradzi tylko ciężkie narzędzie, a nie grzecznościowa laurka z uprzejmą prośbą o podrapanie się po głowie i wszczęcie procesów myślowych.
 • Panowie Kandydaci na policjantów! obiecajcie, że jeśli się tam dostaniecie i będziecie kiedyś na interwencji, to nie złamiecie zasad! Tych, co biją już mamy- doświadczyłam tego osobiście
 • nie denerwowałbym sie tym wynikiem, bo odzwierciedla stan rzeczywisty,tak jest i trzeba się z tym pogodzić
 • no i się dostałem :D :D :D jutro lista oficjalna na stronie POLICJI ale juz dzis mowili w KWP czy sie jest na liscie czy nie:) huraaaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  policjant(2005-12-13)
Reklama