UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walczyli z wyciekiem amoniaku

 
Elbląg, Strażacy wyprowadzają "poszkodowanego"
Strażacy wyprowadzają "poszkodowanego" (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Podczas prac remontowych w elbląskim browarze doszło do wycieku amoniaku, jeden z pracowników został poszkodowany, a reszta załogi została ewakuowana. Taki był scenariusz dzisiejszych ćwiczeń z udziałem zakładowej i państwowej straży pożarnej. Zobacz fotorelację.

Pracownicy elbląskiego browaru i strażacy raz w roku przeprowadzają ćwiczenia na wypadek wycieku amoniaku. Jak niebezpieczna potrafi być to substancja, przekonali się ostatnio mieszkańcy Braniewa, gdzie kilka miesięcy temu doszło do wycieku amoniaku.
       - Uczestniczyłem wtedy w akcji jako funkcjonariusz braniewskiej komendy i dowódca jednego z odcinków – mówi kpt. Łukasz Kochan, od niedawna komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Dzisiaj w Elblągu ćwiczymy właśnie taki scenariusz, by uczulić strażaków, z jakimi zdarzeniami mogą się spotkać na terenie tego obiektu.
       Scenariusz zakładał, że w browarze podczas prac remontowych jeden z pracowników przez przypadek rozszczelnił instalację z amoniakiem. Do akcji ruszyli najpierw pracownicy zakładowej straży: ewakuowali poszkodowanego mężczyznę i resztę załogi, powiadomili zawodowych strażaków – z jednostki przy ul. Browarnej i Bema, gdzie stacjonuje drużyna ratownictwa chemicznego. 
       - Z instalacji wyciekło około 50 kilogramów amoniaku. Ćwiczymy ograniczenie strefy zagrożenia, stawiając kurtyny wodne i neutralizując parę amoniaku – tłumaczy kpt. Łukasz Kochan. - Elbląski browar jest bardzo dobrze wyposażony w różnego rodzaju sprzęt ratowniczy, ma własną zakładową drużynę strażacką.  

  Elbląg, Walczyli z wyciekiem amoniaku
(fot. MS)


       – We wszystkich takich sytuacjach decyduje czynnik ludzki, nieświadomość pracowników. My mocno stawiamy na profilaktykę, bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu, o czym świadczą wskaźniki. Mamy obecnie ponad 1300 dni bez wypadku na terenie browaru, to najlepiej mówi o świadomości pracowników – powiedział nam Roman Korzeniowski, dyrektor elbląskiego browaru.
       W ćwiczeniach wzięło udział około 30 strażaków – z zakładowej i państwowej straży pożarnej.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • w sobotę 15 października w Polsce odbędą się demonstracje przeciw umowie CETA - czyli otwarciu drzwi do nowego korporacyjnego neokolonializmu w naszym kraju. Partie POPiSLDPSLNowoczesna oczywiście POpierają tą "umowę", gdyż wszyscy posłowie to marionetki. Jak głosowali nasi lokalni posłowie - trzeba ich rozliczyć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  (2016-10-13)
 • Tamci popierają a prezes pisu podpisze. .. .. co za różnica. .. wszyscy diabła warci!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  (2016-10-13)
Reklama