UWAGA!

Warsztaty z dziennikarką

 Elbląg, Warsztaty z Izabelą Redlińską odbyły się także wczoraj
Warsztaty z Izabelą Redlińską odbyły się także wczoraj (fot. Paweł Serocki).

O pisaniu tekstów i kulisach pracy dziennikarza podczas dwudniowych warsztatów w Młodzieżowym Domu Kultury opowie Izabela Redlińska, dziennikarka „Rzeczpospolitej”. Spotkanie z gościem będzie oficjalną inauguracją nowopowstałej sekcji społeczno-dziennikarskiej MDK. Warsztaty odbędą się w piątek 6 października o godz. 16 w MDK-u.

Izabela Redlińska, niedużo starsza od członków nowo powstałej sekcji, podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z dziennikarstwem, szczególnie prasowym. Dziennikarka pracuje obecnie w dziale Nauka „Rzeczypospolitej”, w trakcie studiów współpracowała z działem Opinie. W 1999 r. otrzymała główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie o indeks i stypendium Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie, organizowanym przez WSD i pismo edukacyjne „Cogito”. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. dwa wyróżnienia i nagrodę w corocznym konkursie dla młodych dziennikarzy organizowanym przez tygodnik „Wprost” i Ambasadę USA w Polsce, wyróżnienie w konkursie prasowym im. Jana Stepka zorganizowanym przez Orkla Media Press Polska. Redlińska współpracowała z tygonikiem „Wprost”, polonijną gazetą w USA „Nasz Dziennik”, pismem „Cosmopolitan”, wydawnictwem edukacyjnym Aga - Press („Cogito”, „Victor”). Praktykowała także m.in. w redakcji Teleexpressu i w dziale informacyjnym Telewizji Polsat.
     Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe zasady pisania tekstu informacyjnego, ale przede wszystkim będą pisać i wspólnie analizować swoje krótkie artykuły. Wspólnie z prowadzącą będą tworzyć także pierwszy numer elbląskiej gazety młodzieżowej.
     Wstęp na warsztaty jest wolny.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama