UWAGA!

Węzeł Wschód z usterkami

Elbląg, Węzeł Wschód z usterkami

Po raz kolejny kierowcy mają uwagi do nowo wybudowanego Węzła Wschód. Tym razem z nasypu, na którym leży asfalt, w niektórych miejscach osuwa się ziemia.

Nowoczesne, bezkolizyjne skrzyżowanie „siódemki”, Berlinki oraz obwodnicy Elbląga zostało oddane do użytku zaledwie pół roku temu. Gdy tylko kierowcy zaczęli z przejazdu korzystać, okazało się, że niejasno zostały oznakowane wjazdy i zjazdy w określonych kierunkach i wielu kierowców po prostu się gubiło. Po interwencjach drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawili dodatkowe znaki. Jednak to nie koniec kłopotów z Węzłem. Teraz, po ostatnich roztopach okazało się, że w niektórych miejscach osuwa się ziemia z nasypów.
     - Nie ma żadnego zagrożenia dla kierowców, a wykonawca już się zajął reklamacją - zapewnia Marek Gierałtowski, kierownik elbląskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg. - Prawdopodobnie posiana na nasypach trawa nie zdążyła się ukorzenić i dostatecznie związać gruntu. Tam, gdzie były rozmycia, już zainstalowano rynny, które odprowadzają wodę.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • MIKRO węzeł wschód, wąsko, ostre zakręty, plątanina okropna, nigdzie po takim czymś nie jeździłem, Elbląg jest pierwszy i mam nadzieję ostatni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skęcony(2006-02-15)
 • czyli obecny prezydent musi odejsc
 • a co ma do tego prezydent? ktoś ten niewypał zaprojektował i zwinoł kasę jego obciążyć naprawami wogóle można to nazwać kolejnym cudem świata i przedstawiać jako węzeł gordyjski....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ajpiznaneredakcji(2006-02-15)
 • Śmiechu warte! Zapraszam niedzielnych kierowców do Warszawy oraz za granicę, gdzie takich węzłów masa i jakoś nikt się nie gubi. Może zacznijmy instrukcje obsługi węzła rozdawać:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2006-02-15)
 • BadMan Poprzednik napisał: "ktoś ten niewypał zaprojektował i zwinoł kasę jego obciążyć naprawami (...)"... a przecież napisane jest wyraźnie, że naprawy są wykonywane w ramach gwarancji, więc o co chodzi? Ciągle są tacy co czytać nie umieją, a tylko narzekać potrafią, a szkoda...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2006-02-15)
 • Ja jakos nigdy nie mialem problemów z odnalezieniem sie na tym wężle. Może poprostu niektorzy troche tępi są i sprwaia im trudnośc czytanie znaków i obserwowanie lini na jezdni. Takim kierowcom mówimy stanowcze NIE!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PanduzeP(2006-02-15)
 • BadMan Z tymi liniami na jezdniach byłbym jednak ostrożny /zwłaszcza zimą/, wolałbym mimo wszystko widzieć znaki pionowe ustawione w odpowiednich miejscach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2006-02-15)
 • Bo nasi kierowcy po prostu nie patrzą na znaki tylko gnają jak szaleni :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2006-02-15)
 • żałosne dziadostwo, porostu gniot bez przyszłości, fatalne promienie skętów ( jak na torze gokardowym),oznakowanie to koszmar, jakieś pseudorondo? przy wyjeździe na Braniewo, dziecko w przedszkola lepiej zaprojektowałoby ten węzeł, wszyscy tak o tym mówią , a rozmawiałem z naprawdę wielu kierowcami!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozmawiacz(2006-02-15)
 • szkoda ze niedlugo niebedzie juz widac tych lini na drodze bo farba odchodzi juz od jezdni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2006-02-15)
 • Rzeczywiście cały ten węzeł jest skopany.Można było zrobić coś prostrzego,bardziej przejrzystego bez takich nakładów i kosztów.Przecież z Elbląga w tym miejscu jest tylko wyjazd na Gdańsk,Warszawę i Braniewo więc po co było to wszystko aż tak komplikować.Wystarczyłoby zwykłe skrzyżowanie z mostem ale widocznie trzeba było troszkę pokomplikować.No cóz,mamy węzeł jaki mamy a więc będzie więcej do naprawiania a tym samym w przyszłości będzie gdzie topić kasę,której i tak nie ma.
 • bubel bubel hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  unianamda(2006-02-15)
Reklama