UWAGA!

Wielkie sprzątanie

Tradycyjnie już Elbląg przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Od 14 do 16 września na ulicach miasta, a także w parkach, na skwerach oraz na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska trwać będą prace porządkowe.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Oszczędzaj, Wyłączaj, Odzyskuj, Świeć przykładem”. Tak więc szczególna uwaga skupiona zostanie na oszczędzaniu surowców naturalnych, energii, materiałów, a także na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i na tym, co każdy z nas może zrobić sam w domu, aby środowisku było lżej.
     Sprzątaniem objęte zostaną tereny przyległe do posesji szkół oraz tereny administrowane przez spółdzielnie mieszkaniowe, Zarząd Budynków Komunalnych, a także skwery, parki miejskie, tereny Nadleśnictwa i tereny Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska.
     Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, koordynator akcji „Sprzątanie Świata”, do 7 września należy przekazać do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM informacje o miejscu sprzątania i ilości uczniów biorących udział w akcji (tel. 055 239 31 00). Odpady należy składać przy istniejących pojemnikach.
     Informacje o miejscach sprzątania, w szczególności parków miejskich, wykorzystane zostaną do ustawienia w uzgodnionych miejscach dodatkowych pojemników. Ich lokalizacje zostaną przekazane uczestnikom przy odbiorze worków i rękawic. Ekipy sprzątające muszą wiedzieć, że nie wolno im dotykać strzykawek, środków medycznych oraz innych ostrych przedmiotów.
     Worki i rękawice można odbierać od 10 do 14 września w godz. 8-15 w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, Referacie Ochrony Środowiska (pokój nr 100).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama