UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie sprzątanie

Tradycyjnie już Elbląg przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Od 14 do 16 września na ulicach miasta, a także w parkach, na skwerach oraz na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska trwać będą prace porządkowe.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Oszczędzaj, Wyłączaj, Odzyskuj, Świeć przykładem”. Tak więc szczególna uwaga skupiona zostanie na oszczędzaniu surowców naturalnych, energii, materiałów, a także na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i na tym, co każdy z nas może zrobić sam w domu, aby środowisku było lżej.
     Sprzątaniem objęte zostaną tereny przyległe do posesji szkół oraz tereny administrowane przez spółdzielnie mieszkaniowe, Zarząd Budynków Komunalnych, a także skwery, parki miejskie, tereny Nadleśnictwa i tereny Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska.
     Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, koordynator akcji „Sprzątanie Świata”, do 7 września należy przekazać do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM informacje o miejscu sprzątania i ilości uczniów biorących udział w akcji (tel. 055 239 31 00). Odpady należy składać przy istniejących pojemnikach.
     Informacje o miejscach sprzątania, w szczególności parków miejskich, wykorzystane zostaną do ustawienia w uzgodnionych miejscach dodatkowych pojemników. Ich lokalizacje zostaną przekazane uczestnikom przy odbiorze worków i rękawic. Ekipy sprzątające muszą wiedzieć, że nie wolno im dotykać strzykawek, środków medycznych oraz innych ostrych przedmiotów.
     Worki i rękawice można odbierać od 10 do 14 września w godz. 8-15 w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, Referacie Ochrony Środowiska (pokój nr 100).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama