UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Winne wybory

W najbliższą sobotę 6 października, przy okazji premiery „Calineczki”, miała odbyć się uroczystość nadania imienia elbląskiemu Teatrowi Dramatycznemu. Tak się jednak nie stanie. Ta doniosła chwila zostanie po raz kolejny przesunięta. Tym razem z winy wyborów parlamentarnych.

Teatr miał przyjąć imię Aleksandra Sewruka, aktora, reżysera i dyrektora połączonych scen Olsztyn - Elbląg, w czerwcu. Na tę okazję przygotowano specjalny program artystyczny pn. „Nie ma jak pompa”, na który złożyły się fragmenty spektakli, w których przed laty role kreował Sewruk. Na ekranie wyświetlone zostały także fragmenty seriali, w których wystąpił. Skończyło się jednak tylko na odsłonięciu pamiątkowej tablicy w foyer teatru, czego dokonała prawnuczka Serwuka, Aleksandra i przyjęciu patrona.
     Teatr Dramatyczny w Elblągu nadal pozostaje bezimienny.
     - Ze względu na proces legislacyjny, może niezbyt długi, ale zawsze ważny, nadanie imienia naszemu teatrowi odbędzie się w październiku - mówił wówczas Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru.
     Wyznaczono kolejną datę uroczystości - 6 października. I znowu pojawiła się przeszkoda. Tym razem na drodze do nadania imienia elbląskiej scenie stanęły wybory parlamentarne.
     - Kilka osób z sejmiku samorządowego kandyduje, więc aby nie mieszać naszej uroczystości z kampanią wyborczą - czego nie dałoby się uniknąć - zdecydowaliśmy się przełożyć ją na 6 grudnia - wyjaśnia Mirosław Siedler. - Wówczas odbędzie się kolejna premiera naszego teatru „Opowieść Wigilijna”. Będzie więc to moment uroczysty.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama