UWAGA!

Wirtualne vademecum turysty

 Elbląg, Wirtualne vademecum turysty

Z początkiem sezonu wakacyjnego ruszyła strona internetowa www.ielblag.pl. Znajduje się na niej m.in. historia Elbląga, lokalne legendy, plan zabytków godnych zwiedzenia, plan ścieżek rowerowych oraz szlaków turystycznych prowadzących przez okoliczne rezerwaty, lasy i miejscowości. To prawdziwe vademecum turysty.

Strona internetowa www.ielblag.pl została przygotowana przez pracowników Urzędu Miejskiego oraz Informacji Turystycznej w Elblągu.
     - To nowa inicjatywa, która rozwija się z każdym dniem - mówi Agnieszka Staszewska, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. - To jak praca na „żywym organizmie”. Cały czas dzieje się tu coś nowego.
     Na stronie można przeczytać m.in. historię Elbląga, legendy lokalne, dowiedzieć się, co to jest Hanza i co Elbląg ma z nią wspólnego, są też proponowane 7-dniowe trasy zwiedzania naszego miasta i okolic, plan szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, a także opisy ciekawych miejsc znajdujących się w pobliżu Elbląga. Nie mogło zabraknąć także kalendarza imprez kulturalnych i sportowych, które odbywają się w naszym mieście.
     Strona ta to znakomite vademecum dla turystów, ale także źródło ciekawych informacji dla elblążan.
     - Cały czas czekamy na opinie dotyczące nowej strony internetowej, które sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej interesująca i odpowiadająca oczekiwaniom odbiorców - dodaje Agnieszka Staszewska.
     Na stronę turystyczną www.ielblag.pl można wejść bezpośrednio bądź przez stronę Urzędu Miejskiego w Elblągu www.umelblag.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Strona b.potrzebna, nawet ładna, jeszcze nie ukończona, merytorycznie nudna, źle przygotowana, niepełna...
 • Żenująca strona. Merytorycznie - brak spójnej kocepcji, nieprzemyslane do końca teksty i opisy, sporo zdjec starych i nieaktualnych. Sam pomysł dobry - tylko niech to zrobią profesjonaliści!
 • WojŁawrynowicz Wpisałem do wyszukiwarki : ,,Truso” i zrobiło mi się bardzo smutno. :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-08-07)
 • Woju, Woju - smutny umrzesz... miłego dnia - Nicola
 • A wraz z Woj-em reszta spragnionych profesjonalnego podejścia do tursytykiw regionie. Precz z cepelią na Wyspie Spichrzów
 • Żeby to była choć cepelia, ale to jest leperia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-08-07)
 • WojŁawrynowicz Nicole . A tam zaraz umierać? Za życzenia dzięki. Smutno mi, że Elbląg jakoś nie czerpie zbyt dużo z legendy Truso i Wikingów. W opracowaniach historycznych na świecie ( Rosja, Anglia Niemcy itd..) dotyczących Europy z X wieku wymienia się Wolin i Truso. A polskie historyczne miasta jak Gniezno, Kraków, Kalisz,Gdańsk czy Poznań, o ile się pojawiają to tylko w bardzo szczegółowych opracowaniach. Nie uwzględnić Truso na stronie dotyczącej Elbląga,to tak jak by pisząc historie miasta Malborka śladowo wspomnieć o zamku i krzyżakach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-08-07)
 • Woju - masz rację, Krzyżacy w Malborku czuja się nieźle. A nasi trusowianie ( dobrze piszę ? ) zostaną sprowadzeni do roli karłów w miniaturze osady Truso na Wyspie Spichrzów. Kiedyś były tam wielkie spichrze i inna potężna zabudowa. Dziś - jakieś makietki. Nie jestem przekonana do takiej koncepcji. Chyba jednak nie to miejsce, nie ten rodzaj zagospodarowania. Czas Wyspy Spichrzów jeszcze nadejdzie, po zagospodarowaniu całego Starego Miasta te tereny staną się cenne. Po co dziwnie przyśpieszać czas ? Te tereny zagospodarowywane były już ponad 770 lat. odbudowujemy je ćwierćwiecze, to nie tak długo. Wszystko musi mieć swój czas. PS. W jakiej skali ma być ta rekonstrukcja ? - Nicola
 • Jakoś trudno w tym programie znaleźć podkreślenie, że Elbląg (w przeciwieństwie do Trójmiasta) jest świetnym centrum wypadowym: vide Malbork, Frombork (tylko 30 km), Kanał Elbląski, Mierzeja, Zalew oraz Królewiec. Elbląg jest tańszy, bezpieczniejszy, spokojnieszy i czyściejszy od Trójmiasta. Trzeba podkreślać, że Elbląg się szybko zmienia, że miasto zadziwia wielu turystów z Zachodu swoim przyśpieszeniem, że jest tu bezpiecznie (abstrahując od tragedii w BC). Trzeba podkreślać europejskość Elbląga od zarania jego dziejów: poprzez osadę Truso po uczestnictwo w Hanzie - b. ważne organizacji handlowej, którą dzisiaj można odczytywać jako poprzednika EU w sferze gospodarczej. Gdyby tylko jeszcze w tzw. punktach informacji turystycznej były osoby mówiące po angielsku, niemiecku, czy hiszpańsku, a nie bezradnie rozkładały ręce, bo nawet język polski robi im określone problemy. I trzeba tam wiedzieć jak się przed 1945 r. nazywały niektóre miejscowości wokół Elbląga, czy niektóre główne ulice w mieście. Natomiast broszury, kartki pocztowe, czy okolicznościowe nalepki może rozdawać nawet osoba po gimnazjum.
 • Ten KULAS to taki elbląski Lepper,nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jesteś burak(2007-08-08)
 • Sytuacja z tą stroną ilustruje całość poczynań ratusza - jak już dojrzeją do wykreowania czegoś niezbędnego typu owa stronka, most czy cokolwiek to jest to prawie zawsze coś mniej lub bardziej upośledzonego (most bez uwzględniania pieszych i rowerów, info. turystyczna bez najważniejszych zabytków i miejsc). Skoro urzędnicy nie potrafią ciekawie i rzetelnie opowiedzieć o mieście i regionie - czemu nie zamówią takiego tekstu na te strone, można było zamówić u kilku osób i albo wybrać najlepszy materiał, albo zwołać kolegium tych autorów, którzy razem połączyli by swoje prace. Naprawdę miał by kto to zrobić nawet poza kręgiem osób uznanych i powszechnie znanych w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bob B>(2007-08-08)
 • Po zastanowieniu się chyba nie będzie przesadą powiedzenie że od strony merytorycznej informacje na tej stronce to farsa. Lokacja miasta przesunięta o miesiąc wcześniej to drobna pomyłka w stosunku do całkowitego pominięcia faktu kto dokonał lokacji, jaka była geneza założenia miasta, kto tego dokonał, kim byli pierwsi mieszkańcy i ich suwereni. Ani słowa o przynależności miasta do Państwa Zakonnego, Korony, Prus i ostatecznie Zjednoczonych Niemiec. Nie brak też kwiatków w stylu: "warto obejrzeć średniowieczne, gotyckie budowle" - jakby w średniowieczu mogły być barokowe, albo na naszych terenach rzymskie lub romańskie - widać tu zupełny brak zrozumienia opracowywanej materii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bob B.(2007-08-08)
Reklama